Forum www.spiritolibero.fora.pl Strona Główna www.spiritolibero.fora.pl
Bezpartyjne Forum Polaków
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Imperium - Polski (8)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.spiritolibero.fora.pl Strona Główna -> Polska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof J. Wojtas
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Nie 15:14, 31 Paź 2010    Temat postu: Imperium - Polski (8)

Przyznam, że w miarę zbliżania się do końca cyklu mam coraz więcej wątpliwości. Czy wskazana droga jest właściwą? Czy znajdzie zrozumienie – wszak nie po to robi się opracowanie, aby schować je do szuflady, a raczej aby zacząć realizować? Czy realizacja, która może mieć negatywne niekiedy konsekwencje dla realizatorów, jest drogą wartą poświęceń?
Bo łatwo jest rzucić jakąś nieodpowiedzialną ideę, która może znaleźć poklask i grupę ”wyznawców”, a której konsekwencją będą restrykcje. I w znacznej części odpowiedzialność spada na twórcę pomysłu. To trudny ciężar do uniesienia.

Tak więc – w uwagach muszą się też znaleźć uwagi tyczące tych zagadnień.

Chyba nie jest trudne do obserwacji, że pojawiła się potrzeba utworzenia jakiejś nowej organizacji, która wychodziłaby naprzeciw pojawiającym się społecznym potrzebom. Na pograniczu manipulacji można określić próby przypisania tej roli PiS-owi. W tej partii było zbyt dużo niekonsekwencji, których nie da się ukryć pod naprędce tworzoną warstwą patriotycznych haseł. Być może nacisk oddolny nieco ukierunkuje zmiany. Można jednak wątpić w faktyczną przemianę.
Próby tworzenia organizacji wspierających - mają podtekst oparty na etycznych wątpliwościach.

W moim przekonaniu, potrzebna jest organizacja o znacznie szerszej podstawie, bazującej na wartościach etycznych, gdzie czynnik narodowy jest tylko wyznacznikiem kierunku działania organizacji o charakterze partii, jako realizatora i wykonawcy działań mających wspomniane wartości etyczne u swej podstawy. Czyli ruch społeczny.

Zatem – to nie powinny być komitety poparcia dla PiS, czy PO, a odwrotnie; to te partie winny w swych działaniach odwoływać się do wartości ruchu. I nie powinno to być popieranie działań partii przez ruch, a znowu przeciwnie – partie winny same dbać o zgodność działań z ideami. Odchodząc od nich tracą prawo do powoływanie się na te wartości.
Ruch z kolei nie może mieć reprezentacji, która w jego imieniu rekomendowałaby jako zgodne ideami ruchu działania partii; to prawo przysługiwać winno w sposób egalitarny członkom ruchu.
Nikt zatem nie miałby prawa do własnej oceny zdarzeń w imieniu ruchu, a jedynie dokonywać ocen w oparciu o wartości leżące u jego podstaw.

Dlaczego taka organizacja?
Wydaje się, że w obecnych warunkach, jest to jedyny sposób na rozpoczęcie procesu przemian bez założenia ich drastycznego charakteru.

Są sugestie i propozycje tworzenia organizacji tajnych i o zbrojnym charakterze. Tymczasem tajność organizacji, a jeszcze charakter zbrojny – to organizacja najbardziej narażona na infiltrację. I do tego zawsze może zostać przedstawiona jako banda – z dobrym uzasadnieniem. Przyznam, że tylko skrajna głupota może skłonić w miarę normalnego człowieka do zaangażowania się w takie działania.

Wniosek, jaki się nasuwa jest oczywisty – ruch musi mieć jawny i otwarty charakter.

Drugi kierunek. Oparcie organizacji ruchu, z braku środków, o struktury już istniejące. Np. partie polityczne, struktury kościelne, czy podobne organizacje.
Otóż wszelkie struktury mające hierarchiczną strukturę – są nieprzydatne; są równie łatwe do infiltracji jak organizacje tajne. Z kolei struktura parafialna KK jest bliska potrzebom, ale ma inne cele organizacyjne. Dlatego z czasem musiałby powstać konflikt interesów. Dobrym przykładem jest Akcja Katolicka, odtwarzana na osobistą sugestię JPII, a która to została zmarginalizowana przez hierarchię; wnioskiem jest, że organizacja świecka nie może działać w ramach struktur kościelnych – struktury organizacyjne winny być rozdzielone.
Kwestią odrębną jest, że obecnie KRK przeżywa pewien kryzys tożsamości, co widać w działaniach niektórych hierarchów. Zatem to KRK potrzebuje wsparcia ze strony chrześcijańskich organizacji świeckich, aniżeli takiej pomocy może sam udzielić.

Ważną konstatacją związaną z tworzeniem polskiej specyfiki narodowej jest rola KRK. Ważną z uwagi na odrębność struktur organizacyjnych, co nie doprowadziło do ścisłego sojuszu „tronu z ołtarzem”, to zaś pozwalało na głoszenie etycznych ocen postępowania władz świeckich. To prawo zaczyna być ostatnio kwestionowane – przy słabości KRK, może runąć ostatnia zapora dla odrzucenia wartości etycznych, jako prawa do oceny postępowania władz świeckich.

Siła KRK jest siłą daną przez założyciela – Chrystusa, który poświęcił dla ludzi nie tylko życie, ale i hańbiącą śmierć. Tylko bowiem najwyższe poświęcenie może być dostatecznym przykładem dla naśladowców.
Zatem, jeśli decydować się na tworzenie ruchu na rzecz Polskiej Idei Imperialnej (rozumianej jako ułożenie warunków współżycia dla wszystkich w obrębie jej działania, a gdzie warunki rozwoju będą najpełniej realizowane) – to siłą ruchu będzie zdolność do poświęcenia ludzi, którzy gotowi zaakceptować tę ideę.

Czy należy stawiać od razu wysokie wymagania?
Chyba jest to nieracjonalne. Przede wszystkim warto porównać z ideami jakie się, także w necie, pojawiają. Wiele z nich jest interesujących i trafnych. Tyle, że są zaleceniami dla innych – „jeśli zrobicie to, co zalecam, to osiągniemy sukces (gdzie mój udział winien znaleźć stosowne miejsce)”.
Czyż nie tak formułowane są te idee?
I jednocześnie warto zwrócić uwagę na odzew; zwykle zerowy, lub nikły. Bo też niech każdy pomyśli o sobie: w jakim zakresie jest gotów do poświęcenia na rzecz Polski?

Myślę, że dopiero po zastanowieniu, uczciwym i głębokim, nad odpowiedzią, można myśleć nad koncepcją organizacyjną ruchu.

Niewątpliwie ruch musi mieć masowy charakter – jest w Polsce blisko 5000 gmin i podobnych jednostek organizacyjnych. Jeśli w każdej z nich zaistnieje grupa około 20 osób akceptujących założenia ruchu (czyli 100 000), to można założyć istotny wpływ na życie społeczne Narodu. Warunkiem zaś koniecznym jest tworzenie się skupisk ruchu nie tylko w miastach, ale przede wszystkim w terenie.
Co więc może być wspólne dla takiej ilości ludzi?

Tak więc kolejna notka poświęcona będzie zasadom organizacyjnym, a następna, w formie i treści będzie już deklaracją zasad. Mam nadzieję na rzeczowe uwagi tyczące deklaracji. W moim przekonaniu (tyle mam opracowane) winno to być od trzech do pięciu elementów. Jednak dopuszczalne jest zwiększenie tej liczby – ale nie powyżej 8 – wtedy deklaracja stanie się nieczytelna. Zapraszam do zgłaszania sugestii.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SpiritoLibero
AdministratorDołączył: 02 Sie 2010
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 15:43, 31 Paź 2010    Temat postu:

No... Myslałem, że juz sie nie doczekam dalszej części Cool

A na NP. tekst zajmuje honorowe miejsce. Jak byś coś o Palikocie dorzucił...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof J. Wojtas
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Nie 21:19, 31 Paź 2010    Temat postu:

No widzisz - właśnie ciociababcia uznała mnie za wodza.
Idę szykować cep bojowy;-)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SpiritoLibero
AdministratorDołączył: 02 Sie 2010
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 23:17, 31 Paź 2010    Temat postu:

Ten mniejszy zostaw dla mnie Twisted Evil Wodzu Rolling Eyes

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 8:29, 01 Lis 2010    Temat postu:

Witaj Krzysztof.
Pięć groszy chłopa.Pięknie napisałeś,tylko !!!.
Wychodzi mi na to że rządzą niegrożni , nieudaczni oszołomi a druga mądra część społeczeństwa nie wie jak im wytłumaczyć-chłopcy oddajcie nam władzę,my porządzimy lepiej.Szkoda że o tym nie wiedzieli wszyscy Polacy walczący setki lat z wrogiem Polski , ginąc na całej kuli ziemskiej za wolną Polskę.Jak to ktoś napisał ,oni zginęli i walczyli ,abyś ty mógł być wolny. Niestety wolni nie jesteśmy.Mamy jednak strategię.Oni nas mordują non stop ,a my im wystawiamy następnych Polaków do zamordowania.My się wam nie bedziemy przeciwstawiali bo nas zinfiltrujecie,a to jest "skrajną głupotą".My odnowiciele załatwimy was kwiatami,czyli nic nowego,nastawiamy drugi policzek.Możecie nas nadal mordować- jest zezwolenie.Krzysiu mówi że wystawimy armię i zaatakujemy,pod warunkiem że nikt nie zginie.Tacy nowi ,niespotykani w świecie bojownicy. Pozdrawiam serdecznie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w.red
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 13:36, 01 Lis 2010    Temat postu: chłop

Miły przyjacielu. Właśnie dlatego że po wielokroć w historii otrzymywaliśmy "łomot" płacąc daninę krwi i ..tracąc suwerenność ( nawet w przypadku gdy zdawałoby się że odnieśliśmy zwycięstwo - II światowa, Solidarność). Potrzeba nam jest działań rozważnych i przemyślanych na tyle, by na ile było to możliwe jeśli nie wykluczyć to ograniczyć straty do minimum. A przy tym zabezpieczyć i ubezpieczyć się przed wszelkiej maści szkodnikami - przekrętasami mogącymi pokusić się o swobodną interpretację wszelkich prawd i praw dla własnej korzyści (czego festiwal miałeś okazję obserwować na przestrzeni wielu ostatnich lat). Oczywiście że można rzucić hasło "na barykady" itp i ..po raz kolejny w historii budować kolejne szańce z kamieni istnień wartościowych i prawych ludzi. Pewnie że można "iść by polec".
Tylko dlaczego miałyby być to następne bezsensowne ofiary ?
Spójrz np na powstanie Warszawskie i historię walki z okupantem w II światowej. Ogrom ofiar życia przede wszystkim wartościowej patriotycznej młodzieży i co ? Czy sądzisz że nie zawahali by się wiedząc jaki los swemu krajowi zgotują następne pokolenia odarte z honoru, godności i szacunku dla siebie na wzajem i tych którzy poświęcili dla Polski życie ?
Otóż moim zdaniem z pewnością. Tyle że ...postąpiliby kolejny raz tak samo.
Bo dla nich Polska była najwyższą po Bogu wartością. Polska - czyli nierozerwalne połączenie kultury, tradycji, terytorium i więzi miedzyludzkich.
Dzisiaj dzięki wieloletniej "pracy" pewnych środowisk w kraju i ich mocodawców poza jej granicami nasze społeczeństwo jest w dużej części zdemoralizowane i zindokrtynowane niemal totalnie. A nieustający medialny "lans" obliczony na ośmieszenie wcześniej uznawanych wartości,
choćby (Bóg, Honor i Ojczyzna). Rozbijający i skłócający pokolenia, środowiska i rodziny sprzyja tylko pogłębieniu zjawiska osamotnienia i poczuciu bezradności oraz bezbronności wobec tworzonego systemu.
Zauważ, że by do tego doprowadzić nie było potrzeba militarnej agresji.
Lecz.. planu i wprowadzania go z determinacją, cierpliwością i żelazną konsekwencją przez lata. Uderzono zaś w najczulszy element państwa w istocie stanowiący o jego bycie i formie. W ludzi. I to nie tyle w wymiarze fizycznym co mentalnym. Doprowadzono do postrzegania państwa jako wrogiej struktury działającej na szkodę swoich obywateli ( bo i w istocie tak jest na dzień dzisiejszy). Tylko że tak być nie powinno i nie może. Bo wówczas państwo traci swą rację bytu. I do tego to zmierza w prostej drodze.A przy tym doprowadzono do sprowadzenia sensu ludzkiego istnienia do wymiaru własnego brzucha i d...y i traktowania swego bliźniego jak potencjalnego wroga. I właśnie to trzeba najpierw zmienić.
By to jednak uczynić i nawet zacząć pracę u podstaw potrzeba nie tylko planu ale określenia jakie kryteria w naszym życiu są najważniejsze.
Kryteria które będą kamieniem węgielnym, niewzruszoną i niezmienialną podstawą naszych działań (jak nie przymierzając dekalog). Po to by wszyscy bez względu na swą przynależność, poglądy mogli to uznać jednocześnie identyfikując się z nimi. Dlatego moim zdaniem jest to niezwykle istotne. Pozwoli bowiem na skupianie ludzi dążących do zabezpieczenia sobie, swoim bliskim i następnym pokoleniom właściwych warunków do życia i rozwoju. Wówczas może okazać się, że jest ich na tyle wielu że wszystkie wysiłki zmierzające do naszego zniewolenia spełzną na niczym bo ludzie dostrzegą w tym większy sens niż w zidiociałej konsumpcji wszystkiego "jak leci". Pewnie że nie będzie to przyjęte z aplauzem przez beneficjentów obecnego systemu. Ale tu właśnie widziałbym rolę tych którzy "ręcznie" przekonają ich do konieczności podporządkowania się lub ..do opuszczenia tego kraju.
Rozpisałem się, ale mam nadzieję że mi wybaczysz. Bo uważam że dopiero człowiek odpowiednio przekonany do słuszności pewnych racji może je uznać za swoje i z przekonaniem o nie walczyć.

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SpiritoLibero
AdministratorDołączył: 02 Sie 2010
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 14:16, 01 Lis 2010    Temat postu:

"Wyjątkowo" muszę sie z Tobą w.redzie zgodzić.
Kiedyś w rozmowie z Krzysztofem zasugerowałem, że powinniśmy przejąć metody naszych wrogów (czyli chamstwo, kłamstwo, bezczelność i hucpę) w celu osiągnięcia celu. Wyjaśnił mi jednak, że nie tędy droga bo nigdy im nie dorównamy w czymś co trenują od tysiącleci. Po namyśle musiałem przyznać rację.
Wniosek z tego taki, że musimy rozwijać i pielęgnować to co my mamy najlepsze: umiłowanie wolności, empatię i solidarność. Co wcale nie oznacza nadstawiania ciągle drugiego policzka.

Mnie czasami ponosi tak jak chłopa ale nie tędy droga.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 14:16, 01 Lis 2010    Temat postu:

Witaj W red.
Krzysztof po przeczytaniu tego,bedzie wiedział o co mi chodzi.Rozmawialiśmy na te tematy.Ciebie informuje że chciałem tylko wzmocnić dyskusję.Moja wersja nie zupełnie jest sprzeczna z Krzysztofa.Krzysztof niech robi swoje,a ja dodaję do tego ludzi zorganizowanych wg wzoru AK działających w dzisiejszych czasach.Absolutnie nie mam na uwadzie wyjscie na ulicę.Właśnie mając na uwadze nawet takie zapotrzebowanie wroga Polski i Polaków.Jak wiesz mordercy Narodu tylko czekają na takie ruchy Polaków.Może wiecej potem,jakiś ruch sie robi w domu. Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w.red
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 17:16, 01 Lis 2010    Temat postu: SL, Chłop

PiszeszSL: Nie nadstwiać drugiego policzka. Jak najbardziej! Ja poszedłbym nieco nawet dalej. Zero tolerancji dla zachowań godzących w przyjęty system wartości. To czasami bolesne ale konieczne, tym bardziej jeśli istnieje jeszcze cień szansy na uratowanie człowieka. Jest to argument ostateczny, jednak w pewnych sytuacjach jedyny. Choć tu też jeden się zgodzi drugi nie. W moim domu wywołało to burzę i "czas milczenia". Ale ja nie o tym chciałem... W każdym razie czas przestać "mrużyć oko" bo zostanie to odczytane jako aprobata.
Chłopie piszesz : organizować się wg takich czy innych wzorów. Zgoda.
Tyle że trzeba umieć wytłumaczyć ludziom w jakim celu i czemu ma to służyć. Tym bardziej że sytuacja nie jest jednoznaczna i oczywista. Nie było agresji zbrojnej, a okupant działa z ukrycia wysługując się swymi popychadłami. I na dobrą sprawę trudno stwierdzić z całą pewnością kto jest po stronie wroga z rozmyślnego wyboru. A kto tam się znalazł tylko z własnej głupoty i naiwności.
Czym te "struktury" miałyby się zajmować i jak wytłumaczysz ludziom konieczność działania właśnie w nich ? Kiedyś rolę "formująco-wychowawczo-edukacyjną" wzięło na siebie harcerstwo, przedtem związki strzeleckie itd, itd.
Dziś nie ma nic co można by ludziom (szczególnie młodym) zaproponować. Dlatego tak ważnym jest dla mnie opracowanie zasad które mogłyby być z łatwością zrozumiane i przyjęte.
O tym że mamy wspólne poglądy nie musisz mnie przekonywać bo właśnie z ich powodu jesteśmy tu gdzie jesteśmy Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SpiritoLibero
AdministratorDołączył: 02 Sie 2010
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 17:37, 01 Lis 2010    Temat postu:

Cytat:
Nie nadstwiać drugiego policzka. Jak najbardziej! Ja poszedłbym nieco nawet dalej. Zero tolerancji dla zachowań godzących w przyjęty system wartości.


Zgoda. Ale ja właśnie nadstawiłem "drugi policzek":

Cytat:

@ SL. W powadze? Do tego potrzeba poważnego człowieka
Jurand, 1 listopada, 2010 - 13:34

.... potrafiącego uszanować przelaną krew, potrafiącego uszanować wymordowanych w obu zbrodniach Katyńskich. Potrzeba człowieka pochylającego się z uszanowaniem nad grobami.

Czy Ty pasujesz do tego obrazka? Nie, Ty przypominasz pijanego kwacha tańczącego na grobach w Katyniu. Ty przypominasz krwawego błazna grożącego wszystkim dookoła. To Ty jesteś trefinisiem nie potrafiącym usznować poległych. To Ty jesteś tym błaznem oskarżającym wszystkich i wszystko tylko dlatego, że ośmielają się mieć inne zdanie!

I Ty mówisz o uszanowaniu? O powadze? Dostajesz to na co sobie zasłużyłeś, i będziesz dostawał w każdej sekundzie Twoich prób rozwalanie tego co o wiele mąrzejsi i poważniejsi zbudowali. Bądź tego pewny.

Poważny dzień jest dla poważnych ludzi. Troli atakuje się wszędzie i zawsze. Dla troli nie ma poważnych dni czy świąt. Troli łapie się za gardło i nie puszcza, aż oni puszczą.

Nie ja zaczynałerm tą wojnę, ale wierz mi, ja ją skończę! Możesz być tego pewny jak amen w pacieżu!"


Czasami mądrzejszy musi ustąpić. Zwłaszcza jak ma przed sobą osobnika bezwartościowego, który tylko tym jest mocny, że klawiatura nie gryzie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w.red
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon 19:16, 01 Lis 2010    Temat postu: SL

Spotkałeś się kiedyś z twierdzeniem że z pijanym i idiotą się nie polemizuje?
Jeśli tak to przypomnij sobie dlaczego. Otóż wówczas gdy Cię obrazi pretensje możesz mieć tylko do siebie.
Ja ze swej strony temu "towarzystwu" od czasów chłopa dałem ignora.
Nie przeczę że czasem uda im się coś sensownego napisać i czasami nie mogę się powstrzymać z komentarzem. Ale generalnie nie polemizuje z nimi.
Bo jaki jest sens polemizowania z ludźmi przekonanymi że wiedzą wszystko najlepiej ? A groźby tego człowieka możesz sobie swobodnie puścić koło..uszu. Z drugiej jednak strony otrzymujesz to zasiałeś o czym wcześniej Ci pisałem. Ale ponoć "lubisz tak" . No, to tak cóz Ty zrobisz - gusta są różne Wink
Moim zdaniem prędzej czy później wyrobią sobie u ludzi odpowiednią opinię nawet bez Twojej pomocy. Zatem jeszcze raz proponuję - po prostu ich olej ciepłym strumieniem. Życie i tak już jest na tyle stresujące że nie ma potrzeby pompować sobie większej dawki adrenaliny.

pozdrawiam uspakajająco


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SpiritoLibero
AdministratorDołączył: 02 Sie 2010
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon 19:36, 01 Lis 2010    Temat postu:

Ale w.redzie ja to robię! Plączą się jednak jak nakręceni.
To co wyzej olałem, zgłosiłem jedynie do moderacji. Zobaczymy jak działa nowy regulamin Twisted Evil


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof J. Wojtas
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon 19:52, 01 Lis 2010    Temat postu:

Wszyscy

Właśnie wróciłem z pielgrzymki cmentarnej.
To, co mnie nieco zdziwiło, to znacznie mniejsze zainteresowanie odbierane wizualnie. Mniej kwiatów, mniej świateł. Jakby przesyt formą upamietniania pamięci.

Chyba w odniesieniu do polskości i postaw patriotycznych też zaczyna być widoczne to zjawisko. Spodziewałem się tego. Dlatego słysząc uwagi o ostrych dzialaniach pytam: z kim?
Czy którys z Was poszedłby na akcję z tak niepewnym elementem?

Wbrew pozorom - nie jestem przeciw nawet drastycznym działaniom i chyba (a trochę sprawdzałem swoje reakcje w warunkach skrajnego stresu), nie miałbym wątpliwości. Jednak tylko przy przekonaniu o ich konieczności. To zaś zdarza się tylko w warunkach skrajnych.
Pamiętajcie, że jednym ze sposobów niszczenia cywilizacyjnego jest pozbawić pewności siebie przy podejmowaniu decyzji.
Odwołanie do Powstania Warszawskiego - czasami lepiej zginąć niż żyć na kolanach. A jeśli decydować o czyimś życiu to w odniesieniu do ważności sprawy. Wtedy należy to robić bez zastanowienia - wszakże zawsze unikać tortur i niepotrzebnych cierpień.
I unikać takich sytuacji - póki tylko można. Raz rozpoczety proces jest bardzo trudny do zatrzymania. Nienawiść wybucha płomieniem i trudno ją ugasić. Jest jak ogień.
Dlatego nawet nie szafujcie niepotrzebnie uwagami na ten temat. Tylko konieczność, i tylko decyzje ludzi o wysokim morale. Ci "niżej" nigdy nie powinni mieć prawa decyzji w takich sprawach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 19:57, 01 Lis 2010    Temat postu:

Witaj W.red.
To mi się naprawdę podoba "..........jesteśmy tu gdzie jesteśmy".Bo jak wiesz ,prawda jest bezcenna,prawdziwa.Wszyscy bylismy kiedys młodzi i może warto sobie przypomnieć , czym starszy czlowiek może pociagnąć młodego.To oczywiscie jest tylko moje zdanie-prawdą,zadaniem,odpowiedzialnoscią.Jeśli dasz mlodemu czlowiekowi poważne zadanie do wykonania,mam nadzieję że zrobi wszystko co w jego mocy,aby zadanie wykonać.Napewno nie zaimponujesz czlowiekowi mlodemu,pracownikowi-mlody wal po piwo bo jesteś najmlodszy.Co innego gdy zaproponujesz mu tajemnicę.Słuchaj ,jest tak i tak,jeśli sie zgadzasz mamy dla ciebie konkretne zadanie.Ten i ten gośc jest podobno konkretnym kretem,szkodnikiem antypolskim - masz za zadanie zebrac wszystkie informacje o nim itd.
W red-czy była agresja zbrojna na Polskę czy nie to kwestia dyskusyjna.Skutki agresji niebieskich kolnierzyków w czerwonych krawatach są finansowo bardziej tragiczne jak w IIwś.Mamy doswiadczenie komuny i postkomuny- a to jest "film" który widzimy.Może troche wszyscy inaczej,ale jak piszesz ,tutaj chyba podobnie.dlatego nie bede pisal o sprawach dla nas oczywistych.O zlikwidowanej celowo gospodarce,wszystkich dziedzinach życia.O jakimś wirtualnym dlugu,o "polskich patriotycznych" partiach i o dobrobycie już,już za rogiem czekajacym-bo ja to slyszę ponad czterdzieści lat.Nie ma gospodarki,nie ma rodziny,nie ma Polski,nie ma Polakow.To co jest ???
Zapewne są wszarze pozostali po 123 latach rozbioru Polski,napewno są wszarze żydokomunofaszystowscy pozostali po Rybentrop-Molotow.Ciekawe czy to nie te same "rody " od setek lat.Jak wiemy ich historia "zasług" leży do dzisiaj u sovieta w Moskwie i Berlinie oraz za wodą.Rozpisałem się,wystarczy. Pozdrawiam serdecznie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto 16:51, 02 Lis 2010    Temat postu:

Witaj Krzysztof .Pisaliśmy ostatnie teksty jednocześnie.Jednak jak by przypadkowo napisałem o rodach z tzw wyżyn.Raczej napiszę dno na wyżynach.To oni dzisiaj robią za wysokie morale,a efekty ich działalności widzimy.To oni wysłali dziesiątki setki tysięcy Polaków do Bozi.Oczywiscie rozumie że nie chodzi ci o takich moralistów,ale to nie my ich wybieramy.A to oni sadzą i wydają ludzi na zagładę. Jak wiesz ja nic nie będę zakładał,jestem świadomy że ze mnie mały pikuś.Tylko zapytam czy ostatni nie zamordowany Polak o wysokim morale oglosi się AKowcem i co sam bedzie wstanie zrobić.
No chyba że dobierze do swej drużyny Rycha ,Zdzicha , Mira .........
to są ludzie czyści jak łza i myśle że Tusk podda się do dymisji za niesluszne "znęcanie" się na tak wspaniałych autorytetach.Bo przeprosiny za ich dymisje ze stanowisk mają u tuska jak w banku.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.spiritolibero.fora.pl Strona Główna -> Polska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin