Forum www.spiritolibero.fora.pl Strona Główna www.spiritolibero.fora.pl
Bezpartyjne Forum Polaków
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Droga do III wojny światowej - chyba widzimy to w Polsce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.spiritolibero.fora.pl Strona Główna -> Świat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto 21:42, 02 Lis 2010    Temat postu: Droga do III wojny światowej - chyba widzimy to w Polsce

Droga do III wojny światowej ostatnia karta do rozegrania
Dodał/a: Redmuluc • Dodany: • 2010-10-21 13:04:21 Wyświetleń: 4777 Droga do III wojny światowej ostatnia karta do rozegraniaby David DeGraw:
Tłumaczyła dla davidicke.pl: Bou


Droga do III wojny światowej
Międzynarodowy kartel bankowy ma tylko jedną kartę do rozegrania
I część książki David DeGraw w “The Road Through 2012: Revolution or World War III.”

na podstawie: [link widoczny dla zalogowanych]


I. Imperialne operacje gospodarcze

Kiedy przeanalizujemy obecny kryzys, skupiając się na ekonomicznych posunięciach kilku ostatnich lat, odkryjemy historię wraz z kontekstem niezbędnym do właściwego zrozumienia przyczyn tego co się w tej chwili dzieje. To czego obecnie doświadczamy nie jest skutkiem nieprzewidzianego załamania gospodarczego, które wyszło na jaw wskutek załamania rynku mieszkaniowego. Z całą pewnością przyczyną nie byli ludzie, którzy zakupili domy na które ich nie było stać. Aby zrozumieć istotę sprawy tego kryzysu trzeba odłożyć na bok dyskusję na temat teorii ekonomicznej, a także przestać oskarżać o kryzys chciwych bankierów .

Kryzys jest bezpośrednim wynikiem strategicznego ekonomicznego ataku skierowanego przeciwko klasie średniej i demokracji na całym świecie. Giełdy i rynki finansowe stały się bronią masowego ucisku, manipulowane przez imperialny kartel bankowy do narzucenia porządku i wykorzystywania mas. Kryzys ten pokazuje oczywisty rozwój ducha faszyzmu – powtórnie odradzającej się ideologii. Jakieś bajkowe pojęcia, ze Stany Zjednoczone są republiką demokratyczną zbudowaną na prawie zostały całkowicie rozwiane. Jako naród zostaliśmy tak wyhodowani i uwarunkowani, aby nie wierzyć że istnieją ciemne siły działające za kurtyną nie będące w centrum zainteresowania mediów głównego nurtu. Mamy być ślepi na to co się dzieje na całym świecie.

Imperializm gospodarczy który obecnie uderza w USA i Europę rozwija się od lat i być może początki jego sięgają końca II wojny światowej – narodzin CIA, Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i Banku Światowego. Dla tych, którzy zwracając uwagę na działania ekonomiczne imperialistów, przeprowadzane we wszystkich krajach na całym świecie, wygląda to znajomo. MFW i globalni bankierzy zdobyli już kraje drugiego i trzeciego świata, a teraz przenieśli się z działaniami do krajów „pierwszego” świata. Na celowniku są teraz zachodnioeuropejska i amerykańska klasa pracująca.

Wskaźniki ekonomiczne i społeczne , wraz z ostatnimi decyzjami politycznymi G-20, wyraźnie pokazują, że przeprowadzane i eskalowane są ataki na system ekonomiczny Europy gospodarczej i USA. Używając języka technicznego, rząd Stanów Zjednoczonych został przejęty przez siatkę terrorystów finansowych. Siatka „kupiła” już przywódców obu partii - Republikanów i Demokratów, ustanowiła dominującą rolę we wszystkich trzech gałęzi władzy i poprzez media. Ma pełną kontrolę nad gospodarką, giełdą, Departamentem Skarbu Stanów Zjednoczonych, Rezerwą Federalna, Bankiem Światowym, MFW i światowym systemem bankowym. Wolny rynek kapitałowy załamał się, teraz jest w przygotowaniu rynek globalny. Jest to zorganizowana zbrodnicza operacja, imperialny ruch faszystowski, zdeterminowany, aby zniszczyć nasz sposób życia.

Wojna przeciwko nam już się rozpoczęła.

W ciągu ostatnich trzech lat utraciliśmy na niespotykaną wcześniej skalę olbrzymią ilość majątku narodowego, biliony dolarów z naszych podatków naszych zostały zrabowane przez Wall Street, niekończące się wojny, ogromne dotacje dla najbardziej dochodowych globalnych korporacji globalnych i obniżki podatków dla najbogatszych którzy stanowią jeden procent ludności. Nigdy wcześniej w historii cywilizacji, narody nie były tak dokładnie i systematycznie „strzyżone”. Jest to wynik skoordynowanego ataku ekonomicznego na 99 % populacji USA przez globalny kartel bankowy.

Dopóki nie staniemy się politycznie na tyle inteligentni, aby zobaczyć rzeczywistość i przyczyny naszego obecnego kryzysu, nie będziemy w stanie go pokonać, poziom naszego życia będzie nadal się obniżał, a my będziemy skazani na powolną śmierć w neo-feudalnym systemie opartym na niewoli zadłużenia. Przeciętny Amerykanin jest strasznie naiwny aby zobaczyć ja jest uzależniony od zdeprawowanego i skorumpowanego kartelu bankowego. Poprzez kontrolę i dominację mediów trzymają swoje przestępcze działania przeciw ludzkości poza publiczną świadomością. Zostaliśmy odgrodzeni od tego prawdy o globalnej dewastacji którą się przeprowadza. W rezultacie niczego nie podejrzewająca populacja zdezorientowanych i pasywnych ludzi nie stawia oporu wobec zbrodniczych działań jakie są podejmowane na jej oczach.

II. Przemoc na horyzoncie

Ponieważ głęboko zakorzeniony globalny kartel bankowy w dalszym ciągu kontroluje politykę wewnętrzną , następna faza kryzysu z pewnością będzie eskalacja przemocy wobec mas. Jak Army War College oznajmił , Pentagon przygotowuje się do "gwałtownych, strategicznych przemieszczeń na terenie Stanów Zjednoczonych" i "powszechnego użycia siły wobec obywateli” ze względu na "rosnący ruch oporu."

Wyraźne oznaki tego co nastąpi, zamieszki i przemoc w wyniku zawirowań gospodarczych, już mają miejsce w wielu krajach na całym świecie. Jednak w USA niepokoje społeczne na większą skalę jeszcze nie wystąpiły. Istnieje wiele teorii, dlaczego do tej pory tak mały opór stawia ludność Stanów Zjednoczonych. Kilka czynników odgrywa tu kluczowe role. Najważniejszym z nich jest są programy społeczne tworzące swoiste sieci bezpieczeństwa w zapobieganiu przed uciekaniem się do radykalnych metod przez obywateli. Obecnie oszałamiającą liczba 52 mln Amerykanów, otrzymuje życiodajną pomoc od rządu poprzez programy "walki z ubóstwem”, takie jak kartki żywnościowe, zasiłki dla bezrobotnych, Medicaid i Medicare. Ten system jest już maksymalnie rozciągnięty, przeznaczony do obsługi znaczniej mniejszej ilości ludzi. W ciągu ostatnich dwóch lat system został wydrenowany z wszystkich zasobów rezerwowych i nie jest zrównoważonych w obecnych warunkach polityczno gospodarczych.

Ponieważ programy społeczne zostały wydrenowane z rezerw, wielu obywateli USA też traci swoje osobiste oszczędności. W ciągu ostatnich kilku lat zdecydowanie wzrósł odsetek Amerykanów żyjących od wypłaty do wypłaty. W 2007 roku było ich 43 procent w 2008 r. 49 proc. W 2009 r. liczba ta gwałtownie wzrosła do 61 proc. Najnowsza liczba w 2010 r. to szokujące 77 proc. Oznacza to, że w naszym 310 milionowym kraju, 239 milionów Amerykanów, jest o krok od ruiny finansowej a przetrwanie milionów jest uzależnione od pomocy rządowej.

Tak więc przedłużający się kryzys ekonomiczny będzie miał wpływ na to że coraz większą liczbę osób będą musiały wspierać sieci bezpieczeństwa - czyli programy socjalne – które są już w tej chwili tak obłożone, że nieuchronnie będą musiały się załamać. Tak jak już zaczynamy obserwować, cięcia budżetowe niezbędnych programów społecznych na szczeblach stanowych i federalnym staną się coraz dotkliwsze w momencie, gdy wiele więcej Amerykanów będzie ich potrzebować. Jeśli 52 miliony Amerykanów, obecnie żyjących z programów "walki z ubóstwem", które są stopniowo odcinane od pomocy rządowej - i 239 milionów ludzi żyjących od wypłaty do wypłaty, zatopionych w długach, zestresowanych, ledwie wiążących koniec z końcem zda sobie sprawę że sprawy nie idą coraz lepiej ale zanosi się na to że będzie gorzej – nieuniknione będą niepokoje społeczne i wybuchy społeczne, aż w końcu bańka pęknie i elity rządzące nie będą już w stanie utrzymać władzy dzięki propagandzie i oszukiwaniu mas przez masmedia.

Gdy zdecydowana większość ludności bezpośrednio odczuwa negatywne wpływy na standard życia, załamuje się system propagandy. Złudzenia pryskają a ludzie w końcu zaczynają dostrzegać przerażające przekręty, których stali się ofiarami. Kiedy obudzą się w końcu z wykreowanego przez media amerykańskiego snu, uświadomią sobie że żyją w koszmarze, i nawet jeśli to zabrzmi szalenie, przestaną głosować przeciw im własnym interesom. Apatyczna większość niegłosujących, uaktywni system samoobrony nastawiony na przetrwanie. Widać czarno na białym, z czego klasa rządząca musi zdać sobie sprawę, że do roku 2012 ich marionetkowi politycy będą wybierani z urzędu albo ich głowy potoczą się. Dosłownie.

Patrząc na to z punktu widzenia czysto technokratyczno-socjologicznyego, uniknięcie masowych zamieszek i przemocy kiedy masy zdesperowanych ludzi traci środki do życia wydaje się niemożliwe, a biorąc pod uwagę nasze obecne środowisko gospodarcze i polityczne tego wydaje się nieuniknione. W artykule ” A Planet at the Brink: Will Economic Brushfires Prove Too Virulent to Contain?” Michael T. Klare wyjaśnia:

"Gdy ludzie tracą zaufanie możliwości rynkowe i możliwości rządów w rozwiązaniu kryzysu, mogą wybuchać gwałtowne protesty lub ataki na tych, których uznają za odpowiedzialnych za własny los, w tym na urzędników państwowych, szefów przedsiębiorstw, właścicieli, imigrantów i mniejszości etnicznych (Lista może w przyszłości okazać się długa i niepokojąca.) Jeżeli obecna katastrofa gospodarcza staje się, jak prezydent Obama ją nazwał "straconą dekadą", rezultatem może być globalny krajobraz pełen napędzających się wstrząsów ekonomicznych ".

Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński wyraził obawy:

"Niepokoję się, bo będziemy mieć miliony bezrobotnych, ludzi stojących naprawdę na krawędzi trudnych sytuacji. I będziemy przechodzić przez to przez jakiś czas zanim mam nadzieję sprawy się poprawią. I równocześnie istniej globalna świadomości tego że bogactwa zostały przeniesione zaledwie do kliku osób jakiego nie było precedensu wcześniej w Ameryce… I jakby to powiedzieć: co wydarzy się w tym społeczeństwie ludzi bez pracy, okaleczonych rodzinach tracących swoje domy i tak dalej "?

Ogniska niepokojów społecznych są czymś, czego rząd USA i Pentagon się spodziewa i do czego się przygotowuje. Były amerykański Dyrektor Wywiadu Dennis Blair oświadczył przed senacką komisją wywiadu, że największym zagrożeniem w USA nie jest terroryzmem ale obecny kryzys gospodarczy:

"Głównym zagrożeniem w najbliższej przyszłości dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych jest światowy kryzys gospodarczy i jego konsekwencje geopolityczne. Kryzys trwa .... Oczywiście, wszyscy pamiętamy dramatyczne konsekwencje polityczne z powodu zawirowań gospodarczych w latach 20 i 30-stych w Europie, niestabilności, i wysoki poziom gwałtownego ekstremizmu ".

Wiceprzewodniczący Komisji Wywiadu Christopher Bond powiedział, że obecnie kryzys gospodarczy "koncentruje się przede wszystkim na wywiadzie." Army War College ostrzega, że odpowiedź na nadchodzącą fazę kryzysu gospodarczego "może obejmować użycie siły militarnej przeciwko wrogim grupom na terenie Stanów Zjednoczonych. Ponadto, DoD [Departament Obrony] będzie, w razie konieczności, podejmować niezbędne środki umożliwiające utrzymanie ciągłości władzy politycznej w wielu stanach lub całym kraju w razie konfliktów lub niepokojów społecznych ".

Dziennikarz Chris Hedges podsumował ten raport:

"Widmo niepokojów społecznych było omawiane w listopadzie w US Army War College w monografii „Known Unknowns: Unconventional ‘Strategic Shocks’ in Defense Strategy Development.”

"Powszechne niepokoje społeczne” o czym mowa w dokumencie: "zmusiłyby do przeorientowania priorytetów w sytuacjach ekstremalnych w celu obrony porządku i bezpieczeństwa ludności".

"Rząd Amerykański instytucje obronne uśpiły spokój ducha krajowym nakazem bezpieczeństwa , który zmusi do szybkiego pozbycia się niektórych lub większości zewnętrznych zobowiązań obronnych w celu gwałtownego skierowania sił na obronność wewnętrzną ... Mówiąc najprościej, jeżeli urzędnicy i wojsko wydają się być niezdolni do działania wtedy przekłada się to na wprowadzenie stanu wojennego i rząd de facto zostanie pozbawiony Departamentu Obrony. Oni to rozważają. Więc ty też powinieneś ".

III. Zamieszki MFW, Krok 3.5

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje "eksplozję społeczną " z powodu kryzysu. MFW i Bank Światowy mają długą historię w kreowaniu zaburzeń społecznych. Dokumenty Leaked dotyczące Banku Światowego odnoszą się do kolejnej fazy kryzysu "riot MFW".

Dziennikarz Greg Palast dotarł do niejawnych dokumentów i planów, które rzucają światło na tajne operacje ekonomiczne, Programy Strukturalne, i że MFW, Bank Światowy i Departamentu Skarbu USA były wykorzystywane w przeszłości jako playbook do destabilizacji i podbijania innych narodów. W brytyjskiej gazecie The Observer, Palast przeprowadził wywiad z laureatem Nagrody Nobla ekonomistą Joseph Stiglitz, byłym wiceprezesem i jednym z głównych ekonomistów Banku Światowego, który został informatorem. Dokumenty ujawniły program 4 kroków MFW. Mimo, że strategia jest nieco zmodyfikowana opiera się zaatakowaniu narodu, tutaj W USA wchodzimy w fazę 3-go kroku, który jest obecnie wprowadzany w całej Europie. Ten krok nieuchronnie doprowadzi znaczną część ludności do uzyskania nie podstawowych potrzeb niezbędnych dla przetrwania.Kiedy to nastąpi, zamieszki z pewnością się pojawią, lub zaczną realizować krok 3,5.

Oto jak Palast i Stiglitz to podsumowali:

"W tym momencie, według Stiglitza, MFW ciągnie bez thu naród do kroku trzeciego: ceny rynkowe – fantastyczny okres do podnoszenia cen na żywność, wodę i ... gaz.

Prowadzi to przewidywalnie do kroku 3,5 , do co Stiglitz nazywa "buntem przeciw MFW”. Bunt przeciw MFW jest boleśnie przewidywalny. Jeśli [MFW] wyciśnie z narodów ostatnią kroplę krwi, oni z kolei podkręcą gorąco, aż wreszcie cały kocioł wybuchnie”…

To czego Stiglitz nie wiedział, to to że Newsnight uzyskał kilka dokumentów wewnątrz Banku Światowego. W jednym z ubiegłorocznych Planów strategii pomocy dla Ekwadoru, Bank kilka razy sugeruje - z zimną dokładność - że plany mogą zaiskrzyć „niepokoje społeczne”.

Podsumowując, połączone siły MFW i Banku Światowego stworzą warunki do "niepokojów społecznych", a kiedy to nastąpi przejdą do kroku czwartego, który będzie ostatecznie kapitalizmem katastroficznym- czerpaniem zysków ludności cywilnej i nędzy, i który następnie zostanie pogrzebany przez system neo-feudalny - system olbrzymich długów i ubóstwa.

Co więc teraz MFW mówi o naszej sytuacji w Europie i USA? W niedawnym komunikacie w Telegraph czytamy:

" MFW obawia się eksplozji społecznej" z powodu światowego kryzysu na rynkach pracy...

Ameryka i Europa stoją wobec największego kryzysu bezrobocia od lat 1930-tych i ryzyka "wybuchu niepokojów społecznych", jeżeli nie zostanie zachowana ostrożność Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega...

Olivier Blanchard, jeden z głównych ekonomistów MFW, powiedział, że odsetek pozostających długo bez pracy rośnie z każdym dniem recesji od dziesięcioleci, ale dane liczbowe wzrosły tym razem katastrofalnie. "Długotrwałe bezrobocie jest niepokojąco wysokie: w USA, połowa bezrobotnych bez pracy przez ponad sześć miesięcy, to coś czego nie widzieliśmy od czasów Wielkiego Kryzysu", powiedział...

MFW stwierdził, że może istnieć związek między wzrostem nierówności w zachodnich gospodarkach a popytem deflacyjnym. Historycy twierdzą, że ostatni raz, takie różnice zamożności i wypaczone skrajności był obserwowane w latach 1928-1929 ... "

Aby pokazać jaki podstępnie działa MFW, to niedawno MFI rozpoczął kampanię propagandową publicznie potępiając cięcia w budżecie deficytowym i środkach oszczędnościowych - jednak za kulisami MFW wymuszał ich realizację i domagał się cięć w budżetach socjalnych i wydatkach publicznych, jeżeli będą cięcia – z pewnością spowodują zamieszki.

Ostatni raport w Waszyngton Post:

"MFW wzywa do ostrożności w finansach USA: Cięcia w Ubezpieczeniach Społecznych. Wydrenować odliczenia odsetek od kredytów mieszkaniowych. Podatek od paliwa. Stany Zjednoczone niedawno otworzyły się na najbardziej intensywne kontrole przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, w czwartek musiały przełknąć gorzką pigułkę, gdy agencja krytykowała niektóre dobrze bronione aspekty amerykańskiej kultury - tanie paliwo, dotowane mieszkania i czeki emerytalne …"

Ekonomista Dean Baker pisze:

"Banki centralne i ich wspólnicy w MFW dyktują politykę demokratycznie wybranym rządom. Ich program wydaje się być wszędzie taki sam, redukcje świadczeń emerytalnych, ograniczenie pomocy publicznej na ochronę zdrowia, osłabienie związków zawodowych i cięcia płac. "

W innym raporcie Baker dodaje:

"Program MFW wzywa do redukcji wsparcia rządowego dla służby zdrowia, emerytur oraz szerokiej gamy innych wydatków publicznych. Wzywa również do osłabienia regulacji rynku pracy, które do tej pory zapewniały pracownikom bezpieczeństwo pracy. Zalecenia te są podane w sytuacji, gdy gospodarka światowa cierpi na ogromny niedobór popytu. Innymi słowy, dziesiątki milionów ludzi nie ma pracy już teraz, ponieważ nie ma wystarczająco dużo środków na ich utrzymanie w pracy. Jest prawie pewne, że programu MFW ma na celu ograniczenie wydatków, które będzie prowadzić do dalszych jeszcze większych niedoborów popytu i większego bezrobocia ....

MFW daje nam powód nie tylko aby zakwestionować kompetencje tej instytucji, ale także jej motywacje… Można to zobaczyć w najnowszym zestawie zaleceń MFW dotyczącym polityki związanej z kryzysem gospodarczym. "

W artykule "Attack of the Black Gang Real Helicopter: MFW Is Coming do Social Security," Baker kontynuuje:

"W zeszłym tygodniu, MFW oświadczył, że Stany Zjednoczone powinny rozpocząć redukcję deficytu budżetowego . Przede wszystkim przez cięcie Ubezpieczeń Społecznych. To jest skandaliczne z dwóch powodów ...

Podczas gdy MFW dostrzega problem i ostrzega przed za dużymi świadczeniami dla emerytowanych pracowników, to najwyraźniej nie mógł dostrzec i zabrać głosu, podczas problemów z papierami o wartości śmieci Goldman Sachs i City group, które przyczyniły się do pęknięcia bańki na rynku mieszkaniowym. Pęknięcie tej bańki nie tylko miało wpływ na pogrążenie się w kryzysie światowej gospodarki, zabrało również większość oszczędności ludziom w wieku przed – i emerytalnym którym MFW chce obcinać zapracowane emerytury. Zdecydowana większość emerytów o średnich dochodach ma większość swojego majątku w oszczędnościach, które się roztopiły po pęknięciu bańki ".

A więc MFW wraz z międzynarodowym kartelem bankowym przygotowują warunki do niepokojów społecznych, naciskając na politykę która prowokują, a Pentagon przygotowuje się do reakcji wojskowej. Jak straszne i niewiarygodne to wszystko może się wydawać, ale jesteśmy na szybkiej drodze do realizacji tego scenariusza.

Podsumowując

Amerykańska i światowa gospodarka są już tak splądrowane i zniszczone, że nie jest do naprawienia. Najpoważniejsi ekonomiści przyznają, że rządy wyczerpały już kapitał ratując banki i zadłużając się na niespotykaną wcześniej skalę. Dofinansowanie i ostatni powrót do wysokich zysków był tylko końcową fazą grabieży i dalszą konsolidacją bogactwa na niespotykaną dotąd skalę. Są jeszcze dziesiątki bilionów dolarów długu ukryte poza księgami rachunkowymi i setki bilionów dolarów w ciemnych funduszach wtórnego zadłużenia. Jeśli kryzys się utrzyma, nie zostało nic do ożywienia gospodarki rezerwy stopniały.

Nasz system polityczny i gospodarczy jest opanowane przez zorganizowaną korupcję i kradzież. Razem mass mediami ukrywa się wszystko przed ludnością marginalizując problemy i izolując większość od prawdy. Tymczasem pod powierzchnią już wrze, uzbrojona ludność tworzy ruch milicji obywatelskiej, który powiększył się dwukrotnie w ciągu ostatnich lat, a liczba członków wciąż rośnie. Bez koniecznego ogólnego porozumienia i infrastruktury aby skutecznie zorganizować konieczną obronę bez przemocy, jesteśmy na drodze samo-napędzania się do wybuchów spontanicznych zamieszek i zbrojnego powstania.

Innymi słowy, jeżeli ten kryzys gospodarczy utrzyma się , to wśród dotąd biernego i zdezorientowanego społeczeństwa wybuchnie przemoc. Bez spójnego ruchu któryby zapewnił realną alternatywę, bez „wylotu” który dałby upust negatywnym emocjom i uzasadnionym pretensjom, który stanowił by szanse na dokonanie zmian politycznych bez przemocy, ludzie będą uciekać się do przemocy jako ostatniego aktu rozpaczliwej zemsty i frustracji. W miarę upływu czasu ci zapomniani odizolowani ludzie, dziesiątki milionów ludzi, szybko uciekną od innej alternatywy, i będą działać tak jak zawsze eksploatowani ludzie na całym świecie. Człowiek, który wystąpił przeciwko kartelowi bankowemu, który spowodował kryzys, opisał ogólne nastawienie wśród ludności, które z pewnością zbuntuje się poprzez powstanie zbrojne:

"Ludzie są zmęczeni są uciskiem, prześladowaniami i wykorzystywaniem do maksimum. Są zmęczeni, nieszczęśliwi sprzedając się jako siła robocza dzień po dniu (stojący w obliczu strachu przed dołączeniem do ogromnej masy bezrobotnych) gdzie wykorzystuje się człowieka maksymalnie aby wycisnąć z niego największy zysk, który następnie marnują w orgiach mistrzowie kapitału….

Chęć buntu będzie rosła każdego dnia wśród ludzi, którzy są w różnym stopni wykorzystywani, aby uzyskać przez siłę prawa, których pojedynczo nie zdobędą."

Niezależnie od twojej opinii o człowieku który to powiedział, słowa Che Guevara są zrozumiałe i padają na podatny grunt w całych w Stanach Zjednoczonych.

Już teraz, wbrew intensywnej propagandzie, oszałamiające 80 procent obywateli Stanów Zjednoczonych uważa że rząd ich zawiódł. System opieki zdrowotnej i reformy finansowe dowiodły, że nasi politycy są bardziej skupieni na krótkowzrocznych działaniach skierowanych przypodobaniu się elitom gospodarczym i pozyskiwaniem funduszy na kampanie, niż zrozumieniu skutków polityki, która doprowadza do tego że przetrwanie milionów amerykanów staje pod znakiem zapytania. W systemie, gdzie większość wybieranych polityków to milionerzy, brak perspektyw i zrozumienia przyczyni się w końcu do przemocy. Czy to jest arogancja, czy niewiedza, a może jedno i drugie, ale wydaje się że nasz klasa rządząca ma tendencje samobójcze. Jeżeli szybko nie rozpoznają rosnącego zagrożenia ze strony niezadowolonych mas, sami znajdą się w niebezpieczeństwie.

Aby pokazać, jak bardzo są oderwani od rzeczywistości i jakie nastawienie panuje na Kapitolu, Washington Post podsumował ich odpowiedź na ostatnie dane o rekordowej liczbie amerykanów żyjących w ubóstwie.

"Niechęć przywódców politycznych obu stron do bezpośredniego zmierzenia się z faktem, ,że coraz większa liczba amerykanów popada w ubóstwo odzwierciedla oporną rzeczywistość na problem ubogich : Biedni nie są politycznie zaangażowani w wyborach

"Rozmawialiśmy z wieloma ludźmi na Kapitolu, którzy nie wierzą ubóstwa ważna problem i złem w naszym narodzie, ale także panuje ogólne przekonanie że w większości biedni ludzie nie głosują i nie wnoszą nic do kampanii.

Jak można podsumować aktualny kryzys ? "Biedni ludzie nie głosują" i nie dają "wkładów do kampanii".

IV. Zagraj na bębnach wojennych

W jaki sposób ten imperialistyczny faszystowski kartel bankowy zareaguje na bunt? W jaki sposób chcą utrzymać władzę nad coraz bardziej radykalną i wrogo nastawioną populacją USA?

Chcąc zażegnać zorganizowany bunt, podejmują propagandowe wysiłki próby dzielenia i odwracania uwagi społeczeństwa. Strategia rządź i dziel ukazała się w pełnej krasie. Media głównego nurtu koncentrują się na retoryce podziału przy takich kwestiach spornych jak imigracja, rasizm, fanatyzm religijny, „leniwych bezrobotnych”, „uprawnieniach do zasiłków społecznych”, małżeństwach homoseksualnych rozpraszając ludność i zapobiegając organizowaniu się mas przeciw prawdziwym prześladowcom.

Ale te propagandowe działania są tylko środkiem tymczasowym i nie wystarcza na dłuższą metę. Gospodarka coraz bardziej pogrąża się w kryzysie, elity bankowe mogą zostać zniszczone przez własną chciwość. Wtedy na bazie wojskowej zwrócą się ku przemocy fizycznej w celu powstrzymania tych, którzy nie są już kontrolowani za pomocą propagandy o przymusu gospodarczego.

Parafrazując politycznego analityka Anatol Lievena klasyczna strategia zagrożonej oligarchii polega na kierowaniu niezadowolenia w stronę nacjonalistycznego militaryzmu. Po raz kolejny nadszedł czas aby zagrać na wojennych bębnach

Nadszedł czas, po raz kolejny uderza w bębny wojny i " smagnąć biczem obywateli aby wzbudzić patriotyczny zapał”
Źródło następnego cytatu jest nieznane, ale widać w nim mądrość i to czego doświadczamy obecnie:

"Strzeż się przywódców, którzy uderzają w bęben wojenny, aby wzbudzić w obywatelach patriotyczny zapał, w rzeczywistości jest to miecz obosieczny, który powoduje, że krew zaczyna wrzeć, ale umysł się zawęża. A kiedy bębny wojenne dostają gorączki, krew gotuje się z nienawiści a umysł jest zamknięty, przywódcy nie mają potrzeby zajmowania się prawami obywateli. Raczej wystraszeni obywatele zaślepieni patriotyzmem, będą oddawać wszystkie swoje prawa przywódcom."

Wzrost zagrożenia zewnętrznego będzie prowadzić do zwiększenia represji wewnętrznych, co stwarza pretekst i warunki do powstania państwa policyjnego. Już jesteśmy świadkami pierwszej fazy ograniczania swobód obywatelskich z powodu "wojny z terroryzmem", kiedy rozpoczną się bunty i zamieszki, znów zostanie zaprezentowane zagrożenie zewnętrzne prawdziwe czy wymyślone w celu użycia wyjątkowych środku do powstrzymania wewnętrznego buntu. Bez zewnętrznego wroga, nie da się pociągnąć ludzi za sobą.

V. Chiński kozioł ofiarny : wojna handlu i walut

Zarówno miliony amerykanów jak i większość światowej populacji szuka zemsty na odpowiedzialnych za poważnie osłabienie poziomu ich życia, ale międzynarodowy kartel bankowy nie będzie skłonny do przyznania się do winy, więc będzie starał się zwrócić uwagę na Chiny - najwygodniejszy cel.

W wyniku kryzysu wahają się notowania zarówno walut narodowych jak i dolara, chociaż jest obecnie jedną z najsilniejszych walut, traci wartość z powodu zaostrzania się kryzysu. MFW pracuje nad tym aby zastąpić dolara jako światową rezerwę walutową i możliwości dokonywania specjalnych praw ciągnienia (SDR) nową walutą rezerwową świata. Gwałtownie osłabienie dolara, spowoduje dalszy kryzys i desperacką sytuację społeczeństwa a międzynarodowy kartel bankowy z siedzibą w USA będzie potrzebował pretekstu aby usprawiedliwić skierowanie w jakąś stronę politycznego oporu. Chiny są już gotowe aby zastąpić USA w roli supermocarstwa więc mają doskonałego kozła ofiarnego.

Globalne korporacje z siedzibą w USA poprzenosiły swoje produkcje do innych krajów, głównie do Chin ze względu na tanią siłę roboczą przyczyniając się tym samym do ograniczenia liczby miejsc pracy w USA. W związku z tym amerykanie są skłonni obwiniać Chiny, zamiast korporacje wykorzystujące tania sile robocza, a amerykańscy politycy próbując zrzucić winę z siebie za bezrobocie pokazują palcem na Chiny. Tymczasem Chiny posiadają także znaczną część amerykańskiego długu publicznego. Admirał Mike Mullen, przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów USA, niedawno stwierdził, że dług publiczny jest zagrożeniem numer jeden dla bezpieczeństwa państwa. Oświadczył on: "Podatnicy będą musieli zapłacić około 600 miliardów dolarów z tytułu odsetek od długu publicznego w 2012 roku." Znaczna część tych odsetek będzie przetransferowana do Chin.

Rządy narodowe za wszelką cenę próbuje przetrwać w coraz to bardziej wrogiej globalnej gospodarce, wśród eskalacji wojen walutowych i gospodarczych. Chiny zajmują chyba najsilniejszego gracza. Japonia i Chiny są zaangażowane w krwawą wojnę walutową. próbują przetrwać w coraz bardziej wrogie globalnej gospodarki, handlu i wojen waluty zapalić i eskalować. Chiny są w chyba najsilniejszą pozycję do wygrania tych konfliktów. Chiny i Japonia tylko zaangażowany w krwawej bitwie waluty. Ta wojna walut chyba jest niedoceniona. Przecież mówimy o drugiej i trzeciej gospodarce zaraz po USA na świecie. Chiny właśnie wyprzedziły Japonię i uplasowały się na drugim miejscu. Co doprowadziło do eskalacji konfliktu gospodarczego pomiędzy tymi krajami. Reakcja amerykańskich polityków była szybka, określając Chiny „manipulatorem walutowym” i nakładając nowe taryfy celne i handlowe oraz kary.

Sprawozdawca ekonomiczny Barry Grey niedawno podsumował sytuację w artykule “Economic crisis threatens to unleash global currency wars:”

"Wybuch obecnego konfliktu walutowego wykazuje oznaki, że światowy kryzys gospodarczy jest systemowy, a nie tylko koniunkturalny i rosną obawy, że nie nale4ży oczekiwać poprawy. Europejskie zadłużenie i wzrost kryzysu gospodarczego w USA powodują sytuację, że rządy na całym świecie dążą do zapewnienia większego udziału w rynkach eksportowych. W warunkach spowolnienia wzrostu gospodarczego i stagnacji rynkowej , nieuchronnie potęguje to konflikty handlowe pomiędzy konkurującymi ze sobą krajami kapitalistycznymi. W szczególności, USA i Unii Europejskiej na czele z najsilniejszym eksporterem Niemcami realizowana jest agresywna polityka taniej waluty, w celu uzyskania jak największych korzyści handlowych. kierowanej przez eksport energii Niemiec, agresywnie realizowane tanie polityki monetarnej w celu uzyskania korzyści handlowych z rywalami. Jedna z największych potęg gospodarczych świata - Japonia najbardziej straciła na tej polityce kiedy inwestorzy i spekulanci przesunęli się od dolara i denominowanego EURO w kierunku jena co zwiększa kursy wymiany walut. To spowodowało napięcia między Japonią, USA i Unią Europejską. Japonia również potępiła Chiny za sztuczne utrzymywanie waluty na niskim poziomie podczas sztucznie utrzymując waluty niski podczas licytowania się jena, zwiększając zakupy japońskich obligacji."

Marionetki światowego kartelu bankowego na Kapitolu senatorowie Chris Dodd, Chuck Schumer i Richard Shelby szybko zaatakowały Chiny. Barry Grey mówi:

"Podczas przesłuchania w senackiej Komisji Bankowości, Christopher Dodd ogłosił Chiny jako manipulatora walutowego i zapowiedział przedstawienie " polityki gospodarczej i handlowej "," zastosowanie blokad do naprawy sytuacji Oskarżył Chiny o kradzież własności intelektualnej, naruszanie międzynarodowych umów handlowych oraz dumping . Potępił również Chiny pozyskiwania surowców w krajach rozwijających się i rozbudowę armii.

W swoim oświadczeniu w komisji o wszczęciu republikanin Richard Shelby Alabama, oświadczył: "Nie ma wątpliwości, że Chiny manipulują walutą w celu subsydiowania chińskiego eksportu. Pytanie tylko: Dlaczego administracja chroni Chiny odmawiając uznania ich za walutowego manipulatora?

Senator Charles Schumer, demokrata z Nowego Jorku, powiedział: "Chińskie manipulowanie walutą jest jak pętla na szyi naszych zysków, dlaczego administracja nie stara się aby usunąć tą pętlę?”

Do tego wszystkiego Chiny wyprzedziły USA jako największy konsument energii. Michael T. Klare mówi o tym:

"Głównym punktem jest to, że Chiny stając się wiodącym na świecie konsumentem energii, staną się również coraz bardziej dominującym podmiotem na arenie międzynarodowej ustanawiając tempo kształtowania naszej globalnej przyszłości. Ponieważ energia jest związana z tak wieloma aspektami światowej gospodarki i rosną wątpliwości co do dostępności ropy naftowej i innych paliw w przyszłości decyzje jakie podejmą Chiny w sprawie energii będą miały dalekosiężne konsekwencje. Jako główny gracz na globalnym rynku energetycznym, Chiny zaczną określać nie tylko ceny jakie ale również na jaki rodzaj energii będziemy zdani. Co ważniejsze, od decyzji Chin w sprawie energii w dużej mierze będzie zależało, czy Chiny i Stany Zjednoczone mogą uniknąć uwikłania się w globalną walkę dotyczącą importu ropy i czy świat ucieknie od katastrofalnych zmian klimatycznych ".

Chiny urosły w siłę, podczas gdy gospodarki zachodnie zaczęły gwałtownie upadać, potrzeba znalezienia zewnętrznego kozła ofiarnego przygotowuje się do globalnego zderzenia i nieuchronnej konfrontacji między mocarstwami. Wojna na polu walut i handlu jest prawdopodobnie preludium do konfrontacji militarnej.

VI. Ruchy na światowej szachownicy

Bazując na wcześniejszych manewrach, jest oczywiste że mistrzowie wojny już ustawili się na pozycjach. Być może nie zauważyłeś ale sojusz USA, Izrael i NATO postawili już na celowniku Iran, Liban, Syrię, Koreę Północną, Wenezuelę, Rosję i Chiny. A "wycofanie" z Iraku i regionu Afg-Pak są tylko szumem medialnym. Na razie nie widać końca okupacji. Tak naprawdę nie wycofano się, a jedynie przesunięto siły przygotowując się do eskalacji konfliktu. Faktycznie nie wycofano się tylko przepozycjonowano do ogromnych baz w kluczowych miejscach geostrategicznych. Operacje wojskowe w tych regionach były zaledwie rozgrzewką, przed działaniami o szerszym zasięgu. Podczas gdy większość amerykanów jest gra w warcaby, widząc w wojnach w Iraku I Afganistanie jednorazowe bitwy, światowy kartel bankowy jest gra w szachy, traktując te wojny jako rozgrzewkę w wielkiej strategii w kierunku dominacji nad całym światem.

Intensywność aktualnych wojskowych jest alarmująca. Przeczytaj te najnowsze doniesienia wyciągnięte z bazy danych AmpedStatus, z ostatnich kilku tygodni, i daj mi znać, jeśli myślisz, czy mi się tylko wydaje, że to przygotowania do III WŚ.

Wszystkie linki:
US to Fund Israeli Purchase of 20 F-35 Joint Strike Fighters
US Waging ‘Shadow War’ in Dozen Countries
S.Korea, US to stage massive joint war games
US Military Offensive Against the July 2011 Af-Pak Timetable
China PLA warns U.S. over fresh military drill in region
The dangers of mounting US-China rivalry
America’s Biggest Jobs Program — the U.S. Military
US Arms ‘Bonanza’ in the Middle East
Chinese Military: The Chinese People Won’t Stand for US Provocation
Israel bulldozes Muslim graves in Jerusalem
U.S. Supersizes Afghan Mega-Base
US concerned other countries won’t respect Iraq’s ‘sovereignty’
US cuts $100m aid to Lebanon military
U.S. won’t leave Iraq’s energy reserves untended
US plans to sell F-15 jets to Saudi Arabia: report
Blackwater: $220 million in new contracts
Congress Spends Another $600 Million for Border Militarization
U.S. worried by Hamid Karzai’s attempt to assert control over corruption probes
Palestinians Denied Access to Water
Gates: Iraq occupation could go on
Petraeus beats the drums for endless war in Afghanistan
Israel-US Increase Military Cooperation, Hold Biggest Joint Infantry Exercise Ever
US, South Korea to Stage Another Military Exercise
The Philippines: America’s New Launchpad for the Militarization of Southeast Asia
U.S. and UK help train Kazakh troops in Russia’s backyard
India to order large number of Javelin anti-tank missiles from US
More US-NATO Military Bases: US Armed Forces in Central Asia
US, Vietnam step up defence co-operation amid China concerns
Speculation, debate over possible strike against Iran
Russian Foreign Minister defends Iran nuclear power plant
Colombia Court Blocks U.S. Military Accord Behind Regional Fight, Restricts Access to 7 Military Bases
Venezuela says it will still send gasoline to Iran
Venezuela threatens oil cut to US
Iran: Venezuela Risks US Action
Chávez and China: Challenging U.S. Interests | AEI
Canada-Russia airspace ’showdown’ over Arctic
Canada intercepted two Russian bombers near Arctic
Japan, US plan naval drill near disputed islets: report
China Restricts Exports of Rare Earth Minerals by 70pc,Tension with US escalating on several fronts
Moscow warns US on issue of Israeli aerial strikes against Iran
U.S. Global Strategy Targets Any Potential Challenger In Eurasia
Obama Signs $600M Bill to Increase Militarization of US-Mexico Border
Castro Warns of Nuclear War; Admiral Mullen Threatens Iran; US-Israel Vs. Iran-Hezbollah
Doesn’t Appear Washington Wants Diplomatic Relations With Venezuela
US talks Israel out of attacking Iran (for now)
US stresses military role in Iraq, combat brigades under different name
US Withdrawal Plan Marks “Privatization of Military Occupation”
U.S. Military Intervention in Africa: The New Blueprint for Global Domination
Ahmadinejad vows global response if Iran attacked
Iran Opens Its First Nuclear Power Plant With Russian Help
In Mideast Talks, Scant Hopes From the Beginning
Iran hopes Russia’s next step will be delivery of S-300 missiles system: MP
Iran working against Iraqi democracy: US general
US combat brigades still in Iraq: report
Karzai Stands Firm on Disbanding Private Security
Iran’s new drone bomber is ‘messenger of death for the enemies of humanity’
Costa Rica: US Warships Cause Unease
Israel Knesset Member Declares “We Are Preparing For War”
Pakistanis Nabbed Taliban Boss to Stop Peace Talks
Iran condemns possible US military action
Iran Calls for Formation of Islamic Union to Start New World Order
Four Israeli air strikes on Gaza
Two Minutes to Midnight? The Bomb-Iran Debate From Hell
The last chance to avoid a global trade war
Al-Shabab vows ‘massive’ Somali war
We Must Be Ready for War With China
Mass Assassinations Lie at the Heart of America’s Military Strategy in the Muslim World
US deplores ‘particularly outrageous’ Mogadishu carnage
Philippines: Pawn In U.S. Encirclement of China
Global Food Security and Sovereignty Threatened by “Land Grabs” in Poor Countries
US to spend $1.3 billion on Afghanistan bases
America’s top Marine challenges Obama’s Afghan pullout deadline
CIA sees increased threat from al-Qaeda in Yemen
U.S. Weighs Expanded Strikes in Yemen
JSOC is Hiring Interrogators and Covert Operatives for ‘Special Access Programs’
Report: Kim Jong-Il Goes to China
Canada Intercepts Russian Bombers — Again
Kim Jong-il Visits China as Carter Waits in North Korea for Talks on Imprisoned American
China Slams Pentagon Report
Mexico Drug War Violence Rages, 28k Killed
Tensions emerge between Rwanda and Western backers, China’s influence grows
“Alarm bells” ring for Australian government over deepening China-East Timor ties
US lawmaker urges France not to arm Lebanon army
Chairman Of Joint Chiefs Of Staff Says National Debt Is Biggest Threat To National Security
18 nations wrap up mock terror exercise in Panama canal
U.S. Bid To Control Whole Korean Peninsula Threat To China, Russia
Canada Opens Arctic To NATO, Plans Massive Weapons Buildup
China announces navy drill ahead of U.S. show of force
Putin slams West for deceiving Russia
Putin: U.S. Rearming Georgia
Israel preparing to attack Syria: report
China Deploys Troops In Pakistani Kashmir
Israel Threatens War with Lebanon
U.S. expands sanctions on North Korea
Hamas targets Israeli-Palestinian talks by killing four Israelis
US drones will patrol entire southern border
Yellow Sea: U.S. Aegis Destroyers, S. Korean Subs In New Round of Drills
Pentagon report underscores rising US-China tensions
CIA Training Intelligence Agents For ‘State Sponsor Of Terrorism’ Sudan
Tony Blair: military intervention in rogue regimes ‘more necessary than ever’
France steps up military intervention in Sahel, Western Africa
German military report: Peak oil could lead to collapse of democracy
U.S.-Venezuela Links Teeter on the Brink
Pakistan’s Taliban threaten attacks in U.S., Europe
EU austerity policies risk civil war in Greece, warns top German economist
India to acquire advanced U.S.-made anti-ship missiles
Middle East Loses Trillions As U.S. Strikes Record Arms Deals
Is War About to Break Out on the Israeli-Lebanese Border?
NATO asks for 2000 more troops for Afghanistan
US ‘likely’ to keep troops in Iraq after 2011
U.S. Military Continues to Invest Hundreds of Millions in Iraq Bases
UN nuke agency warns monitoring of Iran hampered
Mideast talks a cover for US war preparations
Land grabs, biofuel demand raise global food-security risk
Anthrax War - the Malaysian Connection
Defense Contractor Money Fueling Push to Militarize the US-Mexico Border
US Government Report Argues for Police Force for American Interventions Overseas
730 F-35 planes to be sold to Britain, Italy, Netherlands, Turkey, Canada, Australia, Denmark, Norway
U.S. to wrap up $2.5 billion Israel F-35 deal, Japan deal next
Cheney’s Oily Dream - Redrawing the Map of the Middle East
US and China at odds over North Korea
Pentagon says USS George Washington to join military drills off Korean Peninsula
Clinton: Mexico drug war bordering on ‘insurgency’
Land Grabs in Poor Countries Set to Increase
India: troops on alert as border dispute with China heats up
India: U.S. Completes Global Military Structure
Report: US must deal with domestic radical problem
Experts: Terrorism threat to U.S. now more homegrown
New York Times Pushes Confrontation with Iran
Largest US arms deal ever: Congress to be told of $60-billion US-Saudi arms deal, shoring up Arab allies against Iran
China-South Africa deals highlight great-power rivalry in Africa
German armed forces “reform” reflects growth of militarism
IMF fears ’social explosion’ from world jobs crisis
US embassy in Jordan warns of ‘imminent threat’ around Aqaba
Record level of US airstrikes hit Afghan militants
Hamas: Israeli aircraft strike Gaza as leaders talk peace
Obama’s Generals Push War for Yemen
US drones prowl Mexico
China’s currency manipulation: Flipping off America
Asia: Pentagon Revives And Expands Cold War Military Blocs
U.S. And NATO Strengthen Positions Along Russia’s Southern Flank
Russia vs Canada: Race for Oil-Rich Arctic Seabed
Economic crisis threatens to unleash global currency wars
Saudi king meets top US, Canadian counter-terror officials
China, Energy, and Global Power
Somalia, The Next Afghanistan? UN’s top envoy warns on growing insurgency
Pentagon to funnel US arms to Yemen
China-Japan Tensions Escalate, As China Breaks Off High Level Contacts, Japanese Flag Burned In Protest
Gulf States Order $123 Billion of U.S. Weaponry to Counter Iran
Massive US Military Buildup Planned for Guam
A więc tak to wygląda. Międzynarodowe elity ekonomiczne skutecznie splądrowały i zniszczyły narodowe gospodarki na całym świecie, system propagandowy załamuje się i masy zaczynają być niespokojne. To dobry czas aby przesunąć się do następnej fazy. Przygotowania już sa w toku Jesteśmy na drodze do III wojny światowej.

VII. Wojny o zasoby

Dodaj do tego obrazu gwałtowny spadek zasobów naturalnych, coraz bardziej niesprzyjające i zanieczyszczone środowisko naturalne i ekstremalne zjawiska pogodowe które stały się codzienną normą na świecie. W ostatnim dziesięcioleciu międzynarodowe korporacje zaangażowały się w trzech wojnach o zasoby w Iraku, Af-Pak i Afryce Północnej.

Przy rosnącej populacji na świecie i rosnącego zapotrzebowania, zasoby spadają i już przekroczyły punkt krytyczny . Po raz pierwszy w historii ludzkości zużywamy je szybciej niż natura może wyprodukować. W krajach rozwijających się jak Chiny i Indie próbuje się żyć podobnie jak w krajach zachodnich, ale jest zbyt mało środków. Światowa gospodarka oparta jest na niezrównoważonym fundamencie. Zamiast rozwijać się i zmieniać kurs, bojowe zaplecze kartelu bankowego kopie dalej biegnąc po pomoc do NATO jako prywatnego kompleksu wojskowego i rządu USA. Na podstawie tego co się dzieje obecnie wyraźnie widać że chcą nadal żyć jak dotąd, nie chcą nic zmieniać i dostosować Siudo zmieniającego się środowiska. Dzięki temu i dalszej eskalacji ucisku doprowadzi do śmierci setek milionów ludzi.

Globalnego kartel bankowego widzą że światowe zasoby się kurczą i uważają je za swoją własność, konsekwentnie można udowodnić, że nie mają żadnych wątpliwości aby zabijać miliony ludzi dla tych zasobów - wystarczy spojrzeć na to, co zrobiono w ostatnich latach w całej Afryce Północnej, Bliskim Wschodzie i Ameryce łacińskiej.

Od czasu jak odkryto Afrykę Północną jako jeden z najbogatszych skrawków ziemi, ze względu na duże złoża minerałów potrzebnych do technologii komputerowych, ponad pięć milionów Afrykańczyków, tylko w tym regionie zmarło w wyniku wojny .

Światowej elity konsekwentnie stosują strategię uzbrajania i finansowania obu stron konfliktów zbrojnych. Kiedy populacje zabijają się wzajemnie, oni uciekają z ich zasobami naturalnymi. Kiedy rządy nie dają się przekupić lub sprowokować do wojny finansują brutalne szwadrony śmierci, i organizują przewroty wojskowe w celu ich zastraszenia dając broń niedemokratycznym reżimom sąsiednim. Jeżeli i to nie pomaga, zostają uznane za
za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego wtedy armia USA kontrahenci prywatni i siły NAT zajmują i okupują kraj.

Te strategie terrorystycznych działań nie ograniczają się do Bliskiego Wschodu i Afryki, po prostu zapytaj naszych sąsiadów w całej Ameryce Łacińskiej o School of the Americas. Wbrew powszechnemu przekonaniu, potworne tortury których dopuszczono się względem ludzi w Abu Ghraib w Iraku nie są odosobnionym przypadkiem. Wiele z tych brutalnych technik zostało opracowane na przestrzeni lat poprzez torturowanie niewinnych cywilów w całej Ameryce Łacińskiej.

Obraz Ameryce Łacińskiej jest dziś tylko inspiracją. Ludzie w całym regionie przeciwstawiają się światowej elicie korporacyjnej dochodząc swoich praw do zasobów naturalnych co właśnie dzieje się w Boliwii, Ekwadorze czy Wenezueli. To jest czynnik który prowadzi zagrożoną oligarchię do desperackich działań wojskowych. Wosjkowy zamach stanu w Hondurasie, próba zamachu stanu w Wenezueli, próba sprowokowania Kolumbii i Wenezueli do konfliktu zbrojnego, to wyraźnie wskazuje na sposób działania imperialistycznych bankierów.

Przeciętny Amerykanin jest strasznie nieświadomy tego do jakiego stopnia ci ludzie są zepsuci, mający za nic ludzkie życie.

VIII. Prywatny kompleks wojskowy

Elity światowe już użyły pretekstu "wojny z terroryzmem" do drastycznych wydatków wojskowych budując gigantyczny prywatny kompleks wojskowy i wywiadowczy za pieniądze amerykańskiego podatnika. Według obszernego sprawozdania w Washington Post, oszałamiająca liczba 1.2 milionów prywatnych kontrahentów pracuje w tym kompleksie. Amerykanie w większości nie są świadomi, że 69 procent rozmieszczonych żołnierzy jest prywatnymi kontrahentami i 80 procent z nich jest obcymi obywatelami. Połowa rozmieszonych ludzi, jest sfinansowana z naszych podatków, oni nawet nie walczą dla naszego kraju, walczą dla zapłaty.

Wojny są wysoce rentowne dające im motywację by przetrwać. Jest to jeden z powodów, dla których wojna w Afganistanie jest obecnie najdłuższą wojna w historii USA. Ten system doprowadził do wiecznego stanu wojennego. Wydatki na cele militarne często przytaczane to kwota około 680 miliardów dolarów rocznie, a naprawdę to suma ponad 1 biliona dolarów. Z tej oszałamiającej kwoty 25 procent jest nierozliczone !!!

Ten prywatny kompleks wojskowy całkowicie wymknął się spod kontroli, że nawet politycy przyznają że nie mają pojęcia co się dzieje w jego obrębie.

Cytat z Washington Post:

„Top-secret świat który stworzył rząd w odpowiedzi na ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r., stało się tak duży, tak nieporęczny i tak zakonspirowany, że nikt nie wie ile pieniędzy kosztuje, ile osób zatrudnia, ile projektów istnieje ani jak wiele agencji robi to samo.

Oto niektóre wnioski z ostatnich dwóch lat dochodzenia prowadzonego przez The Washington Post. Odkryto co jest równoważne alternatywnej geografii USA, głęboko zakonspirowane i bez odpowiedniego nadzoru. Po dziewięciu latach bezprecedensowych wydatków , wynika, że system wprowadzony w celu utrzymania bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych jest tak ogromny, że jego skuteczność jest niemożliwe do ustalenia.

Inne odkrycia:

• Jakieś 1,271 rządowych organizacji i 1,931 prywatnych przedsiębiorstw pracuje nad programami związanymi z antyterroryzmem, bezpieczeństwem narodowym i wywiadem na 10 tyś stanowiskach pracy
• Około 854 tysięcy osób, prawie 1,5 razy tyle ile mieszka w Waszyngtonie, posiada certyfikaty bezpieczeństwa

Jest tak wiele niewytłumaczalnych komórek i konkurencyjnych działów wewnątrz tego kompleksu, że w każdym z nich może się znaleźć może się znaleźć szelma która dokona ataku terrorystycznego, tak aby wyglądało to na atak z zewnątrz. Może to zabrzmi zbyt konspiracyjnie, ale byłoby naiwne sądzić że tak potężny kompleks z tak małym nadzorem i odpowiedzialnością, biorąc pod uwagę jak ogromne sumy pieniędzy wchodzą w grę, że coś tragicznego w końcu się nie wydarzy.

Jeż mieliśmy tego przedsmak z atakiem wąglika w 2001r. To nie odpowiedni czas aby uważać, że oddala się widmu stanu permanentnej wojny i nastąpią cięcia w wydatkach wojskowych, które zagroziły by istnieniu wielu największych i najbardziej rentownych korporacji, na pewno spowodują podżeganie do kolejnego konfliktu zbrojnego. Były prezydent Dwight Eisenhower ostrzegał przed „nieuzasadnionym wpływem” wojskowego kompleksu przemysłowego i możliwości katastrofalnego wzrostu niepotrzebnej siły. Ale to blednie w porównaniu z aktualnym kompleksem wojskowym. Wiele z tych firm obecnie bazuje na środkach z podatków, pomimo że nie są częścią rządu ale międzynarodowymi podmiotami prywatnymi i pilnują własnych interesów podobnie jak Rezerwa Federalna. Faktycznie jeżeli zajrzysz głębiej zobaczysz że wiele tych prywatnych firm wojskowych finansuje światowy kartel bankowy.

Kiedy zrozumiesz jakie siły stoją za wojnami, uznasz słowa słynnego generała brygady Smedley D. Butlera . On dokładnie to podsumował mówiąc:

"Spędziłem 33 lata w Marines, większość czasu jest wysokiej klasy mięśniak dla wielkich przedsiębiorstwa na Wall Street i bankierów. Krótko mówiąc, jestem gangsterem kapitalizmu .... Społeczeństwo płaci rachunek . Potworny rachunek. Nowe nagrobki, poszarpane ciała i umysły, złamane serca i zniszczone domy, niestabilność gospodarcza, karkołomne opodatkowania dla pokoleń”

Aby dać tylko dwa krótkie przykłady tego jak działa kartel bankowy za kurtyną trzeba rozważyć – ludobójczą rzeź w Afryce Północnej na ponad 5,4 mln osób entuzjastycznie poparły MFW i Bank Światowy działa w tle, w czasie wojen, należy rozważyć następujące. Ludobójczej rzezi w Afryce Północnej, które zabiły ponad 5,4 mln osób zostało entuzjastycznie przyjęty przez MFW i Bank Światowy. W raporcie "The Business of War In Democratic Republic of Kongo”. Dena Montague i Frida Berrigan wyjaśnili:

"Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i Bank Światowego, świadomie przyczynili do wojennych działań . Międzynarodowych instytucje kredytowe chwaliły zarówno Ruandę i Ugandę za wzrost ich produktu krajowego brutto (PKB), który wynikał z ielegalnego wydobywania zasobów DRC (Kongo) . Mimo, że MFW i Bank Światowy były świadome, że wzrost PKB zbiega się z wojną w DRC (Kongo) ... mimo wszystko nagabywały obydwa narody w kierunku gospodarczych sukcesów „

Inny groteskowy przykład zarabiania na śmierci, członkowie kartelu bankowego zbili fortunę na produkcji bomb klasterowych. The Guardian ujawnił szczegóły:

"Śmiertelny handel bombami klasterowymi jest finansowany przez największe banki świata, które skredytowały lub sfinansowały firmy produkujące tą kontrowersyjną broń kwotą 20 mld dolarów, pomimo międzynarodowego zakazu.

HSBC ... dostał więcej niż jakakolwiek inna instytucja od firm które produkują bomby klasterowe. Brytyjski bank ... zarobił w sumie £ 657.3milionów z tytułu opłat za organizowanie obligacji i ofert akcji dla Textron."

Goldman Sachs, Bank of America, JP Morgan i Barclays Bank są również wymieniane wśród najgorszych banków [finansowanie produkcji bomby klasterowej] ....

Goldman Sachs banki USA, który zarobił £3.19 miliarda w zaledwie trzy miesiące, zarobił 588.82m za usługi bankowe i pożyczył 250 $ Alliant Techsystems i Textron. (producentów bomb)."

Aby podsumować to wszystko, światowy kartel bankowy i prywatny kompleks wojskowy są jak niekontrolowany wirus, który wymaga stałego stanu wojny. Są jak pasożyt w naturze, używający faszystowskich metod do przetrwania i generowania zysków od działań niszczycielskich. Jeśli nie będzie wojny, będą je kreować we własnym interesie.

Były szef CIA John Stockwell Station powiedział : "Wrogowie są niezbędni wojskowym kręgom USA do koła wojskowe Stanów Zjednoczonych, aby machina działała." To można teraz odnieść do do globalnego kartelu bankowego. Wrogowie są teraz niezbędni kręgom światowego kartelu bankowego system działał.

Pod przykrywką "wojny z terrorem" rozpoczęto masową kampanię przemocy poza granicami dokonywano systematycznej grabieży na naszej gospodarce i zabierano nam prawa obywatelskie.

Tak jak społeczeństwo USA i światowe staje się coraz bardziej radykalne, środowisko staje się coraz bardziej zdewastowane, zasoby naturalne coraz bardzie4j ograniczone, w desperackiej próbie utrzymania władzy kartel bankowe będą eskalować ataki ekonomiczne i wojskowe na całym świecie. Jest jasne że jesteśmy na drodze do III WŚ

IX. Historia się Powtarza

Sytuacja ta może być przykładem że historia się powtarza. Nie upraszczając zbytnio wyjątkowo skomplikowanej sytuacji, to wszystko jest zbyt podobne do początków II wojny światowej. Niewiarygodne ograbienie mas przez elity z Wall Street doprowadziło do Wielkiego Kryzysu i stworzyło warunki do wybuchu II wojny światowej. Zdesperowane i zubożale społeczeństwa coraz bardziej wspierały ekstremalnych przywódców.
Warunki są tak dojrzały do wojny światowej, że Noam Chomsky przekonująco porównał współczesnej Amerykę do Niemiec sprzed wybuchu II WŚ. Jeżeli przeprowadzić badania historyczne przedwojennego społeczeństwa sam zobaczysz że nasze środowisko polityczne pasuje do tego historycznego precedensu jak ulał.

Jak wspomniano wcześniej, korzenie naszego obecnego kryzysu mogą bezpośrednio sięgać do następstw II WŚ.. Na ruinach II wojny światowej wyrosły globalne instytucje takie jak MFW i Bank Światowy. Dzięki temu wyrosły CIA i National Security Act. Wszystko zostało centralnie wykreowane

Po przeanalizowaniu naszego obecnego kryzysu i historycznych precedensów, można stwierdzić, że wykreowanie wojny światowej jest ostatnią karta do zagrania przez światowy kartel bankowy. Oczywiście 1/10 procenta globalnej populacji mogłaby oddać zrabowaną nam kwotę 39 mld dolarów (nie licząc ukrytych rachunków). To z pewnością mógłby być jeden ze sposobów naprawienia kryzysu który spowodowali , ale klasa rządząca nigdy nie odda władzy, bez względu na nadmiernie i nieuczciwie zdobyty majątek.

Więc przygotuj się ... chyba, że znacząco zmieniamy nasz kurs , jesteśmy na drodze do III wojny światowej.

Udostępnij4
Drukuj artykuł Generuj PDF
Ostatnie artykuły Wszystkie komentarze
Oceń ten artykuł:
1 2 3 4 5


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof J. Wojtas
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto 22:13, 02 Lis 2010    Temat postu:

Wydaje się, że opis stanu jest oczywisty.
Tyle, że istnieje jeszcze kilko czynników, niekiedy o mniejszej wadze, które mogą mieć wpływ na rozwój sytuacji.
Trudno odpowiedzieć, czy warunki konfliktu już zostały osiagnięte.
Jesli tak - współczuję nam wszystkim.
Ale też konieczna jest walka o wartości etyczne - to jedyny stymulator, który może zapobiec pełnej eliminacj wyprostowanych istot dwunożnych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kirker
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 101
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 23:52, 02 Lis 2010    Temat postu:

No bez jaj... państwo nie jest od wycierania tyłka menelom czy posyłaniu do szkoły nieedukowalnej patologii! Państwo nie jest również od wytwarzania prądu czy wydobywania węgla - równie dobrze można by zażądać państwowego mechanika samochodowego albo piekarza. Państwo jest od egzekucji i tworzenia prawa, zapewniania bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, podstawowej infrastruktury. I tyle, więcej państwa nie potrzeba. Jeżeli ktoś uważa, że trzeba więcej, to niech się przejedzie do KRL-D i zobaczy ludzi jedzących ziemię i trawę w ustroju socjalistycznym.

Po prostu antykapitalistyczna demagogia podsycana przez jakiś trockistów. Ci to pragną międzynarodowego socjalizmu o zasięgu światowym.

A III Wojna Światowa to pewnie wybuchnie przez tropikalny, syjonistyczny kurnik. Jestem tego więcej, jak pewny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof J. Wojtas
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Śro 7:02, 03 Lis 2010    Temat postu:

Kirker
Tu się zgadzamy. Szerzej, lub krócej opisane zostało to:
"Nie samym chlebem czlowiek żyje..."

Dlatego rozpatrywanie wszystkiego poprzez pryzmat ekonomii, a jeszcze bardziej machlojek banków - jest już przyjęcie sposobu myślenia wroga.

Zatem uwaga dla chłopa - myśl, jak ułożyć relacje między ludźmi; zadłużenie wirtualne da się skasować - wystarczy opodatkowac banki itp


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SpiritoLibero
AdministratorDołączył: 02 Sie 2010
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 9:16, 03 Lis 2010    Temat postu:

Ciekawy artykuł chłopie.
Pisałem wczoraj coś na podobny temat.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam39
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Śro 13:57, 03 Lis 2010    Temat postu:

Dla mnie artykuł ciekawy, poszerzający wiedzę i pokazujący mechanizmy polityki światowej, prowadzonej przez banki i stojących za nimi ludzi.
Uważam, że rolą rządu wobec państwa jest takie sterowanie polityką, tak wewnętrzną jak i zagraniczną by zapewnić w miarę równomierny rozwój wszystkich jego obywateli, przy czym nigdy nie można zapominać o Człowieku. Również nie będącym obywatelem danego państwa.
Z opinią Krikera w tej materii nie mogę się zgodzić a jej uzasadnienie jest po prostu (mówiąc oględnie) dość powierzchowne.
Biorąc pod uwagę realia w Polsce (zresztą nie tylko), jak można ułożyć relacje między ludźmi, jeżeli ogólnodostępne nauczanie w szkołach nie służy rozwijaniu intelektu a środki masowego przekazu, prasa, radio, telewizja, kino, służą dezinformacji i wręcz ogłupianiu społeczeństwa.
A kto miałby opodatkować banki, jeżeli nie pies rządzi ogonem a ogon psem.
Realistycznie, u nas, przede wszystkim bez zmiany ordynacji wyborczej zmian na lepsze nie widzę. Obecnie bez ogromnych środków, kto może zastąpić obecne elity. Chyba, że poprzez drastyczne obniżenie poziomu życia społeczeństwa, doprowadzą do masowych protestów i niepokojów.
Armia Krajowa miała potrzebne zaplecze, tak ludzkie jak materiałowe i materialne.
Nie wiem czy i kiedy wyrosną w Polsce elity pro polskie i pro społeczne, potrafiące przejąć władzę.
Jesteśmy puki co praktycznie ubezwłasnowolnieni. Jedynie praca od podstaw i odkłamywanie rzeczywistości, co jest niestety niełatwe i wymagające czasu, którego praktycznie brak. Internet jest bardzo w tym pomocny, ale już widać coraz bardziej zakusy rządów nad przejęciem nad nim kontroli.
SL- czytałem, na twojej stronie, dobre uzupełnienie do powyższego.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Śro 14:11, 03 Lis 2010    Temat postu:

Kirker panstwo jest od.........,a ja ci mówie że państwa polskiego nie ma. Ten tekst nie jest opisem dotyczącym bezposrednio Polski. Jednak wiekszośc tekstu , pasuje do Polski.A na 100% jest wiele z tego realizowane.Ja i widze że inni to widzą.A co ty widzisz to twoja sprawa.
Widze że Teli emu podpalili balkon,czesto o tych sprawach piszę., aby przeciwstawic sie temu.Jednak ja jestem nie dzisiejszy, szkolcie elity od pszedszkola.Ci już nie bedą mieli kogo z Polaków bronić. Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w.red
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Śro 22:50, 03 Lis 2010    Temat postu: Chłop, SL, Kirker

Przebrnąłem publikację ,ale co prawda chropawo jak nie przymierzając kadąć d...ą po nieheblowanej desce. I stąd moja prośba do Chłopa. Najuprzejmiej proszę jeśli tylko możesz w talich przypadkach jak ten zechciej poprawić autora (tłumacza) nadając zdaniom i słowom odpowiednio poprawną formę. Bo inaczej lektura takiego tekstu to swoista katorga.
Nie mniej tekst ciekawy i świadczący o tym że problem staje się zauważalny także i w "rozwiniętych demokracjach" Wink
Co mnie poruszyło to twierdzenie dotyczące Chin i w ogóle krajów Azjatyckich. Pewnie że nie są naszymi wrogami i ich postępowanie to jedynie rezultat działań "finansowego lobby". Ale trzeba sobie jasno powiedzieć że kontynuowanie obecnego kursu polityczno gospodarczego ukierunkowanego właśnie na te kraje to niewybaczalny błąd i kręcenie sznura na wlasną szyję.
O czym z resztą wielokrotnie pisałem.
Bardzo podobał mi się tekst SL na NP właśnie o podobnej treści i moim zdaniem o wiele ciekawszy. Szkoda że akurat tutaj go nie zamieścił i szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego :/
Nie wiem jak jest w bliższej rodzinie Kirkera, ale w mojej każdy może liczyć na wsparcie drugiego w trudnych chwilach (z podcieraniem tyłka włącznie). A i w miarę możliwości staramy się mobilizować do nauki "oporniaków" oraz pomagać w osiągnięciu wykształcenia. Nawet jeśli jest to wbrew woli zainteresowanego (a przynajmniej tak mu się na daną chwilę wydaje). A że "państwo" to dla mnie "duża rodzina" to i z jego punktem widzenia nie mogę się zgodzić. Poza tym jasne że nie rolą państwa jest wytapianie stali, budowa statków, energetyka, telekomunikacja czy handel lub wydobywanie bogactw naturalnych. Ale państwo ma kontrolować te dziedziny w trosce o szeroko pojęty interes ogółu by nie dopuścić do przekrętów. A przy tym odpowiednio ukierunkować swoją gospodarkę w taki sposób by była jak najefektywniejsza. Jeśli zaś swoje prerogatywy w tym względzie składa w "niewidzialne ręce rynku" to i skutek jest jaki widzimy. Przekręty, oszustwa, złodziejstwo i niczym nie uzasadniona drożyzna. Tyle że w naszym przypadku "państwo" stało się największym złodziejem i tak jest postrzegane.
Chłopie, wielokrotnie pisałem że rozumiem Cię i że podzielam Twoje zdanie w kwestii "że czas nagli". Weź jednak pod uwagę że w ich rękach są wszystkie siłowe atuty, oraz w dużej części zdemoralizowane, zdegenerowane społeczeństwo ( w najlepszym razie zaś zmanipulowane i niedoinformowane). Przeto o ile AK mogła liczyć na wsparcie i sympatię ówczesnych ludzi. To obecnie jest to mało prawdopodobne. I jak wielokrotnie Ci pisałem by walczyć trzeba mieć kim. Trzeba ludzi przekonanych co do słuszności swych działań i w pełni tego świadomych o co tak naprawdę walczą i czemu się poświęcają. Dlatego u podstaw tego moim zdaniem leży zrozumienie na podstawie którego można budować przekonanie i świadomość. I właśnie dlatego trzeba zaczynać nie tylko od przedszkola, ale od żłobka Wink Choć trzeba budować i inne struktury dla starszych w różnym wieku (stąd pomysł budowania łańcucha łączności na wzór AK-owski przedstawiony na NP nie jest od rzeczy. Tym bardziej, że internet, telefon mamy dziś a w każdej chwili możemy zostać tego pozbawieni).

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w.red
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Śro 22:51, 03 Lis 2010    Temat postu: Re: Chłop, SL, Kirker

w.red napisał:
Przebrnąłem publikację ,ale co prawda chropawo jak nie przymierzając jadąc d...ą po nieheblowanej desce. I stąd moja prośba do Chłopa. Najuprzejmiej proszę jeśli tylko możesz w takich przypadkach jak ten zechciej poprawić autora (tłumacza) nadając zdaniom i słowom odpowiednio poprawną formę. Bo inaczej lektura takiego tekstu to swoista katorga.
Nie mniej tekst ciekawy i świadczący o tym że problem staje się zauważalny także i w "rozwiniętych demokracjach" Wink
Co mnie poruszyło to twierdzenie dotyczące Chin i w ogóle krajów Azjatyckich. Pewnie że nie są naszymi wrogami i ich postępowanie to jedynie rezultat działań "finansowego lobby". Ale trzeba sobie jasno powiedzieć że kontynuowanie obecnego kursu polityczno gospodarczego ukierunkowanego właśnie na te kraje to niewybaczalny błąd i kręcenie sznura na wlasną szyję.
O czym z resztą wielokrotnie pisałem.
Bardzo podobał mi się tekst SL na NP właśnie o podobnej treści i moim zdaniem o wiele ciekawszy. Szkoda że akurat tutaj go nie zamieścił i szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego :/
Nie wiem jak jest w bliższej rodzinie Kirkera, ale w mojej każdy może liczyć na wsparcie drugiego w trudnych chwilach (z podcieraniem tyłka włącznie). A i w miarę możliwości staramy się mobilizować do nauki "oporniaków" oraz pomagać w osiągnięciu wykształcenia. Nawet jeśli jest to wbrew woli zainteresowanego (a przynajmniej tak mu się na daną chwilę wydaje). A że "państwo" to dla mnie "duża rodzina" to i z jego punktem widzenia nie mogę się zgodzić. Poza tym jasne że nie rolą państwa jest wytapianie stali, budowa statków, energetyka, telekomunikacja czy handel lub wydobywanie bogactw naturalnych. Ale państwo ma kontrolować te dziedziny w trosce o szeroko pojęty interes ogółu by nie dopuścić do przekrętów. A przy tym odpowiednio ukierunkować swoją gospodarkę w taki sposób by była jak najefektywniejsza. Jeśli zaś swoje prerogatywy w tym względzie składa w "niewidzialne ręce rynku" to i skutek jest jaki widzimy. Przekręty, oszustwa, złodziejstwo i niczym nie uzasadniona drożyzna. Tyle że w naszym przypadku "państwo" stało się największym złodziejem i tak jest postrzegane.
Chłopie, wielokrotnie pisałem że rozumiem Cię i że podzielam Twoje zdanie w kwestii "że czas nagli". Weź jednak pod uwagę że w ich rękach są wszystkie siłowe atuty, oraz w dużej części zdemoralizowane, zdegenerowane społeczeństwo ( w najlepszym razie zaś zmanipulowane i niedoinformowane). Przeto o ile AK mogła liczyć na wsparcie i sympatię ówczesnych ludzi. To obecnie jest to mało prawdopodobne. I jak wielokrotnie Ci pisałem by walczyć trzeba mieć kim. Trzeba ludzi przekonanych co do słuszności swych działań i w pełni tego świadomych o co tak naprawdę walczą i czemu się poświęcają. Dlatego u podstaw tego moim zdaniem leży zrozumienie na podstawie którego można budować przekonanie i świadomość. I właśnie dlatego trzeba zaczynać nie tylko od przedszkola, ale od żłobka Wink Choć trzeba budować i inne struktury dla starszych w różnym wieku (stąd pomysł budowania łańcucha łączności na wzór AK-owski przedstawiony na NP nie jest od rzeczy. Tym bardziej, że internet, telefon mamy dziś a w każdej chwili możemy zostać tego pozbawieni).

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SpiritoLibero
AdministratorDołączył: 02 Sie 2010
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro 23:35, 03 Lis 2010    Temat postu:

Już sie poprawiam Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w.red
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Śro 23:41, 03 Lis 2010    Temat postu: SL

No... i żeby to mi było po raz ostatni Twisted Evil Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw 14:14, 04 Lis 2010    Temat postu:

W red witaj.
Podobno śmiech to zdrowie, wiec ja sie śmieję. Wiem że tekst jest dobry,słabo jednak przetłumaczony.Nie wymagaj od chlopa poprawek,bo dopiero nie bedziesz wiedział , co czytasz. Red wiem,wiem , tylko róbmy coś.Wszyscy zdajemy sobie sprawę z trudności.Nigdy Polakom nie było łatwo.Pozdrawiam z uśmiechem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chlop ze wsi
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 213
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw 17:32, 04 Lis 2010    Temat postu:

W red.
O chłopcu, co się mafii nie kłaniał
yuhma, wt., 02/11/2010 - 13:19
O chłopcu, co się mafii nie kłaniał

Dziś Dzień Zaduszny. Wspominamy zmarłych, przywołujemy pamięć swoich bliskich, popularyzujemy wiedzę o Wielkich i o zapomnianych. Dla mnie od zawsze najpiękniejszym rysem obchodów Święta Pamięci, bo tak je na swój użytek nazywam, jest objęcie modlitwą i wspólnotą tych, o których już nikt nie pamięta. Opieka nad porzuconymi grobami, stawianie na nich zniczy, modlitwy za wszystkich zmarłych to więcej niż stawianie pustego talerza przy wigilijnym stole. To działanie, a nie tylko gest.
Długo zastanawiałem się, komu poświęcić swoje wspomnienie. Chciałem, by był to ktoś faktycznie nieznany lub zapomniany. I w końcu przypomniałem sobie książkę, która przeczytałem przed 2 laty i która mną wstrząsnęła...

Chciałbym opowiedzieć Wam historię małego Pakistańczyka, Iqbala Masiha.
Miał 5 lat, gdy rodzice musieli oddać go do warsztatu produkcji dywanów, by spłacić swoje długi. W Pakistanie, i nie tylko, to bardzo typowe wydarzenie. Po każdej klęsce żywiołowej czy roku nieurodzaju do najbiedniejszych chłopów zgłaszają się „dobroczyńcy” oferujący pożyczki. Chłop świetnie wie, że zakłada sobie pętlę na szyję, ale co ma zrobić? Umrzeć z głodu wraz z całą liczną rodziną? Podpisuje umowę, przyjmuje pieniądze i bierze się do roboty. Odsetki rosną z prędkością światła, po krótkim czasie dług jest niespłacalny. Wówczas „dobroczyńcy” zgłaszają się po jedno z dzieci, które oficjalnie swoją pracą ma spłacić dług rodziców. Tak naprawdę jest to oddanie dziecka w niewolę. Rodzice z krwawiącym sercem oddają jedno, by ocalić sporą gromadę pozostałych. Alternatywą jest zamknięcie ojca w więzieniu i śmierć całej rodziny.
Dzieci idą do katorżniczej pracy, do której konieczna jest ich fizyczna budowa – małe palce, szczupła sylwetka. Niezwykle często wykorzystuje się je przy ręcznej produkcji dywanów. Tylko małe, ale zręczne paluszki dziecka są w stanie wypleść najmisterniejsze sploty, które później zachwycają kupujących.
Taki właśnie los spotkał 5-letniego Iqbala. Ale chłopiec okazał się dzieckiem niezwykłym. Nie przyjął z pokorą swego losu, nie złamało go bicie, pozbawianie jedzenia i snu, zamykanie w karcerze. Kilkakrotnie uciekał z niewoli. Za trzecim razem ucieczka okazała się skuteczna. Co więcej – wyprowadził ze sobą grupę innych małych niewolników.
Znalazł opiekę organizacji walczącej przeciwko niewolnictwu dzieci. Mógł zacząć żyć jak każdy 10-latek. Jednak postanowił czynnie włączyć się w działalność organizacji. Zmusił jej członków, by przyjęli jego pomoc. Dzielił swój czas między szkołę, chorą matkę i walkę z niewolnictwem. Jeździł na spotkania po wsiach i opowiadał swe przeżycia z czasów katorgi. Zorganizował siatkę dzieci-wywiadowców, która zdobywała informacje o coraz sprytniej ukrywanych zakładach niewolniczej pracy. Pojechał do Europy i USA, by starać sie o pomoc.
Stał sie niebezpieczny dla mafii handlarzy dzieci. Wielokrotnie grożono jemu i jego matce. Kiedy w 1995 roku wracał do domu na Święta Wielkanocne (był katolikiem), zamordowano go kilkunastoma seriami z broni maszynowej. Miał 13 lat.

Myślę, że teraz w Niebie ma wreszcie czas na zabawę ze swoimi rówieśnikami. I jestem pewny, że wśród nich bardzo wielu jest małych łączników z Powstania, harcerzy z Poczty Powstańczej, dziewcząt i chłopców z Małego Sabotażu. A nimi wszystkimi niezwykle serdecznie opiekują się nieco starsi dziewczęta i chłopcy z „Zośki”, „Baszty”, „Miotły”, „Parasola”...

Więcej o Iqbalu [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Serdecznie dziękuję Pani Joannie Berdyn za zgodę na wykorzystanie fragmentów książki.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
w.red
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 240
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Sob 1:29, 06 Lis 2010    Temat postu: Chłp

Piękny tekst Chłopie i fajnie że go nam wyszukałeś. Ciągle musimy sobie przypominać że mimo wszystko jeszcze jesteśmy ludźmi w zalewie "zombie".

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.spiritolibero.fora.pl Strona Główna -> Świat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin